Pohánka na sladko - rýchlorecept

viaway - bez fotkyviaway, 30. septembra 2010

Upravený vlastný recept "Pohanka na sladko"

1
porcia
3-4 minút
príprava

Suroviny

2 kopcovité PL
1 zarovnaná PL - I. verzia
podľa chuti  - II.verzia
1 vrecúško
3-4 PL
4 PL (mak, tvaroh)
1 ks podľa chuti




Postup

  1. 1

    Pohánkové vločky zalejeme trochou horúcej vody (podľa potreby -prax ukáže koľko), posypeme škoricou, alebo grankom (alebo oboje) a trochou vanilky, na vrch dáme pomleté orechy (mak, tvaroh), zvyšok vanilky ( pri granku len trochu vanilky), jogurt a pokrájané ovocie. A zdravé výživné jedlo je hotové, navyše tým, že obsahuje veľa vlákniny aj malé množstvo riadne zasýti a napomáha k celkovému správnemu priebehu trávenia. Príprava trvá len 3-4 minuty kompletne. Výhodou je pripraviť si do 7 dcl pohára namleté orechy do zásoby, uskladnené v chladničke vydržia až do spotrebovania. Recept je vhodný nielen pre mlsné jazýčky, ale aj pre diabetikov s použitím umelého sladidla a tiež celiatikov - pohánka neobsahuje lepok.

Diskusia k receptu

julica
Toto su moje bezne ranajky, druh vlociek vsak striedam. Avsak dozvedela som sa, ze horuca voda vlockam skodi, preto ich uz len miesam so studenou alebo s jogurtom. Musia sice postat o par minut dlhsie, ale v pohode zmaknu...
marianna76
takéto pohánkové vločky som si pridala do rajčinovej teplej polievky. a ráno, aby som trochu sladké, do jogurtu s vločkami ovsenými prihodila zopár hrozienok. veď občas použijem aj granko, ale...ale
marienka44
Pohánka obsahuje rutin na cievy. Neviem, ako su vyrobene vlocky, ja preferujem pohanku a staci ju len do studenej vod&y kratko namocit.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia