Rebarborový zákusok
Rebarborový zákusok

Rebarborovo-mascarponové rezy fotorecept

nikola166 - fotkanikola166, 22. marca 2020
Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept)
Foto: nikola166

Jednoduchý osviežujúci zákusok.

45 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
5 ks
5 PL
5 PL
100 ml vlažná
50 ml
1/2 bal.
Krém:
500 ml
5 PL
500 g
Rebarborová plnka:
1 bal.
150 ml
3 PL
500 g
 (nemusí byť)




Postup

  1. 1

    Cesto: Žĺtky s cukrom vymiešame do peny, postupne pridáme múku zmiešanú s kypriacim práškom do pečiva, olej a vlažnú vodu.

    Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a zľahka ho vmiešame do cesta. Cesto vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie (35x25 cm). Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 °C asi 12 minút.

    Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Plnka: Rebarboru ošúpeme a nakrájame na kocky. Vložíme do kastrólika, pridáme vodu a varíme do zmäknutia, trvá to iba pár minút. Necháme trochu vychladnúť, potom rozmixujeme. Pridáme cukor podľa chuti, ja som pridala iba 3 PL, chcela som kyslejšiu plnku a kvôli farbe som priliala trochu cviklovej šťavy, vy však nemusíte. V troche rebarborovej zmesi rozmiešame vanilkový puding a vlejeme naspäť do vriacej rebarborovej zmesi. Za stáleho miešania uvaríme hustú plnku.

    Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Ešte horúcu plnku nalejeme na upečené cesto, necháme vychladnúť.

    Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Krém: Smotanu na šľahanie vyšľaháme, postupne pridávame mascarpone a práškový cukor podľa chuti.

    Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Krém navrstvíme na vychladnutú rebarborovú plnku a zákusok necháme odpočívať v chladničke.

    Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Ozdobíme podľa fantázie a nakrájame.

    Rebarborovo-mascarponové rezy (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, postup, fota, krásná práce, jsi šikulka! Prosím, doplníš rozměr plechu - formy. Děkuji.
evanaaa
Krásny a hlavne iste chutný koláčik, aj tá rebarborová plnka je na pohľad a určite aj na chuť výborná. Pekne vypadá celkovo.....
nikola166
@marienka44 (23.3.2020 20:59)

Ďakujem. Ja žijem v Rakúsku a tu už rebarboru v obchodoch predávajú :) Môže sa použiť akékoľvek sezónne ovocie, aj zavárané.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia