Rýdziky v trojobale

mariaan - bez fotkymariaan, 22. októbra 2010

Komentáre 1 - 4 z 4

Ešte ako malej mi mamka piekla rýdziky rovno na šporáku. Mali fantastickú chuť a ešte fantastickejšiu šťavičku, ktorá sa vytvorila medzi rebrami. To bola mňamka ... :) Aj tieto môžu byť dobré ... vyskúšam
Ano,tak sme ích mávali tiež.Dávali sme k soli ešte trocha rasce/tej pravej lúčnej/to bola naozaj mňamka.Preto som písal ten recept lebo je ešte ako-tak aktuálny a navyše tento rok je jeden z mála posledných,keď sa dajú doslova kosiť.Dokonca ím nevadí ani ak by primrzli.Ale tie čo sú pod ihličím tým sa nič nestane.Ja som si v "dobe hojnosti"dával blanšírované na tácku do mrazáku,pretože tak delikátnu hubu zavárať mi pripadalo ako mrhanie.V recepte som nepísal čo s odrezanymi hlúbikmy.Tie som samozrejme taktiež blanšíroval a potom do gulášov,fazule,...Tam však opatrne nakoľko sú nesmierne aromatické.Nuž treba vyskúšať aj s inou prílohou ako zemieky-proste ako s mäsom.Prajem dobrú chuť a budeš naozaj príjemne prekvapená.
mariaan,vdaka za recept.Pises,ze sau vas daju kosit ami tu v New Jersy toho roku nemame nic.vycytili sme na 2 x asi pol kosika podpiniek/vaclavky/a niiic viac.Minuleho roku som skoro odpadla lebo som v USA nasla prekrasnu baranie hlavku,cervenaky,maslaky-more a more rydzikov.Zbieram ich pri jazere daleko od cesty,kedze je tu velmi pieskovita zem musim ich opatrne cistit,nastastie som zavarila a mame aj tento rok a co som nevladal tak som posusila a pridavam ako prasok do polievok.inac robim prasok aj z inych hribov.