Dekorované a pečené bravčové karé

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 4. novembra 2016

Toto mäso bolo na dnešnú Karolovu oslavu. Je to jednoduché a pritom dobrá chuť. K tomuto mäsu som urobil ešte včera cviklový šalát, ktorý sa k tomu veľmi hodil, od @Evusik, ktorej ďakujem za recept.

5
porcií
15 minút
príprava
120 minút
na 180 °C

Suroviny

1100 g
 surová s kožou
6 strúčikov
1 ČL
1 ČL
3 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Bravčovú slaninu surovú s kožou neudávam váhu, lebo jej toľko treba, aby sa pokrylo mäso na vrchu asi 1/3. Slanina nie moc vysoká asi 1 cm hrúbka. Červené a čierne korenie rozdrvíme na hrubo. Karé osolíme cele cesnak roztlačený alebo nasekaný dáme na vrch, no nie všetok necháme aj na slaninu. Na takto upravené mäso položíme slaninu s kožou nahor. Kožu uviažeme k mäsu, aby nám z mäsa počas pečenia nepadala. Teraz to cele natrieme olivovým olejom a posypeme zvyšným cesnakom a rozdrveným korením. Dáme na pekáč podlejeme trochou vody, prikryjeme druhou častou pekáča. Dáme do rúry piecť pri 180 °C na dve hodiny. To si treba prispôsobiť vlastnej rúre.

    Dekorované a pečené bravčové karé - obrázok 1
  2. 2

    Asi po hodine začneme mäso často polievať výpekom zo slaniny, aby nám neostalo suché. Ta slanina ako sa topí pekne aj sama mastí mäso. Keď je mäso už mäkké, tak pridáme teplotu na 200 °C na 15 minút nech sa koža pekne zapečie. No ale stále prikryté, lebo by ho osušilo. Potom rúru vypneme a mäso v nej ešte necháme dôjsť. Nakrájame a môžeme podávať. Ja som si zvolil k nemu cviklovo-zemiakový šalát od @Evusik. Žiadna náročná príprava a pečie sa samo. Želám aj Vám dobrú chuť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Patroveckypitrs (5.11.2016 15:09)

Preboha, čo také zlé som napísal že máš dojem že si z ľudí rád strielam? Nechcel som ťa uraziť, chcel som byť milý. Ja ti neberiem tvoju hrdosť starého otca. Asi som to len zle napísal, myslel som to tak, že niesi starý, ufrflaný dedo.
Môj strýko má toľko čo ty, tiež má vnúčatá a nepovažujem ho za starého deda. No ak som sa ťa dotkol, ospravedlňujem sa. Každý je tak starý, ako sa cíti. Apropo, tu na skle, si všetci týkajú. Či majú 25, alebo 70. No, po tvojej divnej reakcii som tak znechutený, že už sem fakt nikdy nenapíšem ani mäkké fň.
@altyn , preboha aky su mentalne stary, to bol komentar mojho kamarata zijuceho vonku na slovenskych spoluziakov na maturitnom stretnuti, mozno ta anglictina kde si vsetci tykaju pomaha...