Croque monsieur

fialka1 - fotkaFialka1, 11. januára 2014 21:12
Ďalšie recepty »
Croque monsieurFoto: fialka1

Dnes večer sme prišli domov neskoro a unavený na velké vyváranie a vymýšlanie čo navečeru. Ujal sa toho manžel a napadlo ho spraviť Croque monsieur. Síce som zistila že tu ten recept už je takže neprichádzam s ničím novým, ale napriek tomu si ho sem dovolím na pripomenutie vložiť.Naviac manželova verzia je skutočná mňamka ktorá oživí aj tak obyčajné jedlo akým je práve croque monsieur.

3
porcie
15 min
príprava
15 min
na 180 °C

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

  1. 1

    Spravíme si bešamelovú omáčku. Roztopíme trochu masla pridáme múku a mlieko a miešame aby bol bešamel hladký. Ochutíme štipkou muškátového oriešku, mletého. Ak je bešamel hotový odstavíme. Množstvo som uviedla tak od oka, potrebné je aby ste ho mali toľko aby Vám vyšlo na potretie plátkov chleba.

  2. 2

    Toastové plátky chleba rozložíme a natrieme bešamelovou omáčkou. Na plovicu v našom prípade šesť chlebíkov,dáme šunkovú salámu alebo na tenké plátky nakrájanú mortadelu.Na salámu dáme syr eidam. Nakoniec zakryjeme plátkami chleba ktoré sú len natreté bešamelom. Na vrch môžete opať dať syr, plátky alebo aj strúhaný. Croque monsieur možno zapiecť v toasteri, ale keďže ho nemáme zapekáme v rúre na 180 stupňov po dobu asi 15 minút.

  3. 3

    Uvedené množstvo vychádza pre 3 stravníkov, 2 kusy na osobu. Ak navrch namiesto syru dáte rozbité vajíčko, a tak zapečiete, volá sa to CROQUE MADAME. Dobrú chuť

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist