Čokopiškóty

majkiki - fotkamajkiki, 22. mája 2013
Čokopiškóty
Foto: majkiki

Tieto piškóty sú domácou variáciou na čokopiškóty Pim´s :).

50
porcií
15 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

3 ks
80 g
75 g
2 ks
2 lyžice
300 ml
Postup

 1. 1

  Bielky oddelíme od žĺtkov a vyšľaháme do tuhého snehu, do ktorého postupne zašľahávame cukor. Potom, prišľaháme žĺtka, a na záver už primiešame múku. Takto vzniknuté cesto, naplníme do cukrárenského vrecúška s okrúhlym špicom a vytláčame krúžky, na papier na pečenie, potretý olejom. Ja som nemala okrúhly špric, tak som ukladala len lyžicou kôpky cesta na papier a krúživými pohybmi vytvárala približne rovnaké kruhy od oka. Pečieme.

  Čokopiškóty - obrázok 1
 2. 2

  Do pomarančového džúsu ( môžeme použiť ľubovoľný ) som zamiešala tortové želé a cukor a dala som to variť. Hneď ako začne bublať ( musí vrieť, nie je to ako klasická želatína ), ho odstavíme a minútku necháme vychladnúť.

 3. 3

  Na plech vystlaný alobalom (aj kúsok nad okraje ), vylejeme horúce želé a dáme stuhnúť. Keď už bude mať letnú teplotu, nie horúcu, vložíme schladiť aj do chladničky. Je dôležité aby bolo želé dokonale studené.

  Čokopiškóty - obrázok 3
 4. 4

  Počas chladnutia želé si piškóty v strede ponatierame džemom, ja som použila marhuľový. Džem nemusí byť, ale je to sním chutnejšie a želé na piškóte lepšie drží. Potom vytiahneme z chladničky želé a pomocou vykrajovačky vykrajujeme krúžky s o niečo menším obvodom ako má samotný piškót a priliepame na džem do stredu piškótu.

  Čokopiškóty - obrázok 4
 5. 5

  Vo vodnom kúpeli si roztopíme od oka čokoládu aj ceru a piškóty z vrchnej strany celé namáčame. Necháme odkvapkať na mriežke a stuhnúť.

  Čokopiškóty - obrázok 5

Diskusia k receptu

majkiki
@mimka946 môže byť kľudne aj to, ja som mala teraz konkrétne lacnejšiu alternatívu z Tesca :)
ariela6
majkiki to je super receptik toto ma rad moj manžel stale si ich kupuje v obchode takže ho možem poslat k tebe že ved sme z jedneho mesta alebo nas prid navštivit a prines ochutnat ukladam a určite ich skusim upiect ahoj
mesiar50
Zaujímavý rcp. a hlavne skvelé čokopiškóty
Vďaka už som ho skopíroval.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia