Čokoládové tartaletky
Čokoládové tartaletky

Čokoládové tartaletky

Miriam Kalisová
moderátorka a foodblogerka, 26. júna 2022
Čokoládové tartaletky
Foto: Foto: Archív Miriam Kalisovej

Efektný dezert, ktorý patrí u moderátorky Mirky Kalisovej doma medzi najobľúbenejšie. „Hotové kvalitné tartaletky dnes viete ľahko zohnať a môžete ich tak mať stále poruke. Ja mám doma vždy aspoň dve balenia. Môžete si ich vyrobiť aj z lineckého cesta, upečené skladovať v uzatvárateľnej nádobe a použiť podľa potreby. Najdôležitejšie sú však náplne, tie dodávajú tartaletkám ten správny šmrnc. Moje najobľúbenejšie sú pripravené z karamelu a bielej čokolády,“ hovorí Miriam Kalisová o svojom recepte.

16
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

16 ks hotové
Ganáž z karamelovej čokolády:
50 ml (33 %)
100 g
1 ČL
Ganáž z bielej čokolády:
50 ml (33 %)
100 g
1 ČL
Na ozdobenie:
 (alebo jahody)
3 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ganáž z karamelovej čokolády: Smotanu zohrejeme tak, aby sa na okraji začali tvoriť bublinky, nie viac. Zalejeme ňou nalámanú karamelovú čokoládu a vymiešame na hladkú polevu. Pridáme maslo, spojíme a ganážou naplníme polovicu tartaletiek.

 2. 2

  Ganáž z bielej čokolády: V druhom hrnci rovnako zohrejeme smotanu tak, aby sa na okraji začali tvoriť bublinky. Zalejeme ňou nalámanú bielu čokoládu a vymiešame na hladkú polevu. Pridáme maslo, spojíme a ganážou naplníme druhú polovicu tartaletiek.

 3. 3

  Všetky naplnené tartaletky ozdobíme mrazom sušenými malinami alebo jahodami, nasucho opraženými nasekanými orieškami a dáme stuhnúť do chladničky.

 4. 4

  Prečítajte si rozhovor s Miriam Kalisovou, v ktorom prezradila, ktorý jej recept spôsobil na sociálnych sieťach doslova ošiaľ, ako začala nakrúcať svoje videá, ale aj to, čo robí, keď jej povinnosti doslova padajú na hlavu.

Recept je zaradený do kategórií:
Dezerty, Na sladko, Zákusky, Rýchla príprava (do 30 min.)

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha