Čokoládová torta

darina57 - fotkadarina57, 25. novembra 2013
Čokoládová torta
Foto: darina57

dcéra ma rada take obyčajné..tak som jej upiekla takú obyčajnú..celú čokoládovú...poťah ktorým je torťička potiahnutá som si robila doma...

Suroviny

8 ks
8 PL
5 PL
8 PL aj aj -dávam aj hladkú aj pol.
1/2 bal.
2 PL
Plnka:
1/2 l
400 g
na hmotu:
800 g aspoň 52%-kakaa
8 PL
plnka pod poťah:
1/2 l
2 ks
250 g
180 g
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  klasika si upečiem korpus...vymiešam si bielka s polovicou cukru..potom pridám žítka po jednom..ostatný cukor..olej vypnem a ručne zapracujem múku s práškom do pečiva a kakaom preosievam to cez sitko..dáme upiecť.

 2. 2

  deň pred tým si dám uvariť šlahačku s čokoládou..a nechám vychladnúť do druhého dňa..na balkone..keď idem plniť tortu tak aspoň tri hodiny pred tým si plnku donesiem z balkona do vnútra..aby mi trošku povolila..potom už len poriadne vyšlahám..a máme krásnu a výbornú parižskú šlahačku...

 3. 3

  vychladnutú tortu si prekrojím a plním:polejem rumom..džem..plnka banány..pridám druhý plát a postup opakujem..posledný plát ..potom si celú tortu potriem krémom ktorý si urobím takto:dám variť pol litra mlieka s dvoma sáčkami zlatého klasu ..keď je puding uvarený do horúceho pridám ešte 10 dk bielej čokolády..zamiešam a nechám vychladnúť..medzitým si vymiešam maslo(250 g)s cukrom práškovým asi 180g...a potom to spolu zmiešam to maslo s tým pudingom..

 4. 4

  keď je celá torta potretá bielym krémom..dám ju trošku vychladiť..a potiahnem takz..čokohmotou..ktorú si pripravím takto:nad parou si dám rozpusťiť..čokoládu keď je rozpustená odstavím a nechám maličko vychladnuť..potom pomaly lejem kukuričný sirup(dostať kúpiť v BIO potravinách)..a vidím ako sa mi hmota spája v jeden celok..vylejem na pracovnú dosku a nechám vychladnúť..potom stačí už len trošku v rukách premiesiť a vyvaíkať a poťiahnuť torťičku a máme hotovo..ružičky som robila z tej istej hmoty..a postriekala jedlým strieborným spreyom..dostať kúpiť v obchodoch s cukrárenskými potrebami..

 5. 5

  je to len taká jednoduchá torta..dcéra má rada také..mala narodeniny včera tak som jej ju upiekla..hovorila že bola výborná..tak nech sa podarí aj vám..ak ju náhodou budete piecť podľa tohto receptu..ak niečo bude treba ešte sa spýtať rada odpoviem..

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
A mne sa taka jednoducha paci, mam ich radsej, nez prezdobene s vymyslami s potahovky...ja uz by som tam nedavala ani tie strieborne ruze :)
je veľmi krásna, zaujímavá, rada ju vyskúšam, my čokoládové máme veľmi radi . Čo si otlačila na poťahovku, vidno na fotke nejaký vzor, zaujímavý.