Čoko-smotanové rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 7. februára 2014

Tento recept mi dala susedka, aby som ho vyskúšala..bola som na začiatku veľmi rada, ale sklamali ma vajíčka a tak moje pečenie tentoraz nedopadlo dobre...recept ale pridávam, lebo sa jedná o veľmi dobrý zákusok...

9
porcií
70 minút
príprava
20 minút
na 170 °C

Suroviny

3
4 pl
štipka
50 g
50 g
1/2 bal
3 pl
30 g
Na potieranie:
4 pl (alebo koňak)
krém:
300 ml
50 g
2 bal
100 g
Na vrch:
100 g
1 pl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vždy keď rozdeľujem vajíčka, najprv si vyšľahám bielky so štipkou soli a cukrom..urobila som to aj teraz, ale asi vajíčka neboli čerstvé a tak sa mi nijako nedali bielky vyšľahať...musela som rozbiť ďalšie 3 vajíčka a toto ma úplne rozhádzalo...tak som robila zákusok namiesto z 3 vajec zo šiestich a už som tušila, že to nebude dobre...pridala som teda aj suroviny ako na dve dávky...vymiešala som žltky s 4 lyž.cukru a 6 lyž. oleja..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  zmiešala som múku, prášok do pečiva,kakao a Gustin...tiež dvojmo...

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  opatrne som vmiešala múkovú hmotu k žltkovej..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  napokon som vmiešala po malých dávkach aj tvrdý sneh....ale už som pridala aj ten nevydarený sneh...ľutovala som ho vyliať...

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  plech 27x37 som vystlala pečiacim papierom a cesto som vyliala na plech...trúbu som nechala vyhriať na 170st. a piekol sa 20min..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  upečený a vychladnutý som prekrojila na 3 rovnaké časti.. /ešte som mala aj mový mixér a ten ma tiež sklamal/ smola...

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  zmiiešala som broskyňový džem s koňakom...

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  smotanu, stužovač som vymiešala do tuha...čokoládu som nechala roztopiť a vychladiť..tu som zase nerobila podľa receptu, lebo čokoláda je dosť sladká, nedala som cukor..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  postupne som pridávala do smotany čokoládu a miešala..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  spodný plát cesta som potrela džemom zmiešaným s koňakom..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  na džem som natrela smotanový krém...

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 11
 12. 12

  tak isto som postupovala aj pri druhom pláte...a uložila posledný tretí na vrch..celý koláč som na noc zaťažila knihou a uložila do chladničky..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 12
 13. 13

  na druhý deň som potrela čoko polevou..zákusok ako vidno je dosť vysoký a preto som ho mohla pokrájať iba na trojuholníky...je veľmi chutný, ale veľmi vysoký...cesto je veľmi skvelé, aj keď som ho nadstavila...ešte chcem dodať, že v recepte je smotana do krému až 400ml. ja som dala iba 300ml, aj mi z nej zostalo...proste to je veľa...

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 13
 14. 14

  ozdobila som ho strúhanými mandľami...keby nebol zákusok tak výborný, ani by som recept sem nedala...prajem dobrú chuť..

  Čoko-smotanové rezy (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ale veď ten zákusok vyzerá výborne. A vy opisujete proces prípravy ako samé nepodarky :) Hneď by som si dala
Presne to idem napísať čo píše @malroxa.Z ákusok je krásny lákavý a myslím,že niet pochýb u tvojho pečenia,že je aj výborný.Veď sú tam sa mé chutné ingrediencie.Máš ho aj krásny vysoký,ako je u teba zvykom.Keď si zduplovala dávku,znamená to že zákuskov máš dosť a dá sa prísť aj na ochutnávku k tebe....
Izka, veď to nemá chybu.. Keď sa nepriznáš, že to nešlo, nik na to nepríde. To ja by som mala odfotiť a vyvesiť môj dnešný pokus o koláč. Mali sme chuť na makovo-lekvárový na spôsob štedráku ale len s 3 cestami. Tak som si našla Tatrankin rcp. a upravila som to na 3 cestá. Vymiesila, vykyslo, ale bolo nejaké mäkké to cesto, nebolo pružné, hoci som všetko prepočítala a vážila... Tak som to lepila, pracne prenášala, trhalo sa, ale nakoniec som to nejako poplátala, naplnila, upiekla. No nevyzerá tak najkrajšie, ale aký je dobrý. A to asi preto, že som pritom ešte varila guláš a robila domáce knedle, bolo toho asi na jedného veľa. A tento tvoj sa mi páči. Aj podľa dekorácie na fotke som hneď poznala, čí to bude recept.