Čili pasta fotorecept

danda3 - fotkadanda3, 14. októbra 2016
Čili pasta (fotorecept)
Foto: danda3

Recept mám od kamarátky a myslela som si, že som tento rok so zaváraním skončila, ale dostala som červenú papriku, tak som si spomenula na tento výborný recept.

15 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

300 ml
100-150 g
6 ks stredne veľké
500 g čerstvá
1 hrsť
1 PL
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Robila som z dvoch dávok. Váha surovín je po očistení, čili som si kúpila na trhu a do dvoch dávok som dala tri náhrdelníky - tak ich majú trhovníci naviazané - a stačilo. Čili som dávala aj so semienkami, ale ak sú silné, môžete ich od nich očistiť. My máme radi ekrazit.☺ Jablká, kapiu, čili pokrájame, dáme do hrnca, pridáme hrozienka, ktoré sme predtým namočili vo vode a následne scedili, soľ, olej a varíme, kým všetko nezmäkne.

  Čili pasta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Hotové rozmixujeme, pridáme ocot a ešte soľ, ak sa žiada, a ešte horúce nalievame do pohárikov, otočíme hore dnom, nemusíme sterilizovať.

  Čili pasta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Z dvoch dávok mi vyšlo 18 malých pohárikov.

  Čili pasta (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
Dnes som urobila 7dcl pohár čili pasty podľa tvojho receptu. Je výborná. Tiež som ju urobila veľmi pikantnú, dokonca som "plakala" už len pri mixovaní ... !!
Ďakujem za recept. Pekný víkend.


Dobrý deň všetkým vareškám rok prešiel ako voda úroda je v záhrade tento rok výdatná a je opäť čas na čili pastu od od varešky Danda3 . Zajtra sa ide na to. Veľmi sme si ju obľúbili aj na raňajky dať na tresku už nekupujeme v obchode pikantné šaláty mne chutí aj len tak na mastný chlebík.

Pridaj komentár k receptu: