Cícerová polievka so zeleninou a pohánkou

martina34 - fotkamartina34, 4. marca 2010
Cícerová polievka so zeleninou a pohánkou
Foto: martina34

Veľmi chutná a zdravá polievka. Kto raz ochutná cícer, určite si ho obľúbi.

4
porcie
120 minút
príprava
100 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 hrnček
3 ks
3 ks
2 ks
1 čl
štipka
3 PL
štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Premytý cícer si namočíme deň vopred do väčšieho množstva vody. Potom ho v tej istej vode varíme spolu s jedným nakrájaným zemiakom, cibuľou a jednou mrkvou do mäkka. Polovicu uvarenej zeleniny, odoberieme a ponorným mixérom rozmixujeme, pridáme aj ostatnú zeleninu a rozmixovanú zeleninu a varíme, kým nie je mrkva a zemiaky mäkké. Pridáme pohánkové vločky, soľ, muškátový oriešok a čili korenie, chvíľku povaríme. Úplne na koniec pridáme nakrájanú zelerovú vňať. Polievka je dosť hustá, netreba do nej robiť záprašku z múky, keďže je v nej rozmixovaná zelenina s cícerom a tiež aj pohánkové vločky.

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
Cícer varievam ako kyslú poliievku, presne ako kyslú fazuľu, a u nás má neskutočný odber, moji chlapci sa zalizujú až za ušami. Milujeme kyslé polievky na akýkoľvek spôsob.
Robievam takúto polievku ale bez mrkve a pohánky, skúsim aj takto , určite bude výborná. Robievam aj šalát z cíceru, cestoviny a je tiež dobrý,hladajte, kto chete vyskúšať.
Odoberieme polovicu uvarenej zeleniny....je v nej rozmixovaná zelenina s cícerom. Mám rada, keď sú recepty jasné. Mám teda mixovať iba zeleninu alebo polovicu všetkého netekutého v polievke? Akú ostatnú zeleninu mám pridať, keď je všetko z receptu už v hrnci? Azda treba mixovať všetko na dvakrát. Recept je neuveriteľne zaujímavý a chcem to vediet presne. Vopred ďakujem za vysvetlenie.
:-)
Keď som videla obrázok polievky, tak sa mixuje len polovica.... a už mám len otázku, či aj polovica cíceru s polovicou zeleniny alebo len polovica zeleniny.
V recepte je jasne napísané, že potrebujeme 3 mrkvy, 3 zemiaky. Najskôr pridáme jeden zemiak a jednu mrkvu a varíme s cícerom, povovicu z toho, čo uvaríš, rozmixuješ a potom pridáš zvyšok teda 2 mrkvy a 2 zemiaky.
Tiež máme radi takúto polievku len my ju voláme slovincová.Slovinec sme si donedávna aj pestovali , ale už sa uspokojíme kupovaným.Ja robievam trošičku inú ,ale aj táto môže dobre chutiť.

Pridaj komentár k receptu: