Chia puding fotorecept

july23 - fotkajuly23, 4. novembra 2016
Chia puding (fotorecept)
Foto: july23

straašne dobré, rýchle a zdravé

Suroviny

Podľa chuti:
 (hustý)
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na puding používam pomer 1 PL na 1 dcl vody. Ja som robila 2:2/ Takže 2PL Chia semienok zalejeme 2 dcl čistej vody a premiešame. Necháme odstáť, kým semienka nenapučnejú. Dáme do chladničky a občas premiešame. cca 4 h (aj menej), alebo z večera do rána.

  Chia puding (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Hotový Chia puding vyberieme a môžme konzumovať.

  Chia puding (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Puding nemá žiadnu chuť, preto si ho môžme ľubovoľne dochutiť. Ja som z tejto dávky spravila 2 rôzne varianty. 1 dóza má 500 ml. Na spodok dózy dáme puding, ktorý polejeme javorovým sirupom. Mne stačí 1 PL sirupu ...polku som vyliala do 1 a polku do 2. dózy.

  Chia puding (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Potom som po kúskoch dávala jogurt po celej vrstve. Do jednej dózy som použila 1 banán, ktorý som nakrájala na malé kúsky a roztiahla som ho po celej ploche jogurtu. Vrch som poprášila škoricou.

  Chia puding (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Do druhej dózy som na jogurt dala mix orieškov s hrozienkami.

  Chia puding (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Uzatvoríme a skladujeme v chladničke. Je to mňamka!

  Chia puding (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
vyborne! dala som tvaroh, struhane jablcko, med, skoricu, konopne semiacka, syn siel na brigadu, dobre padli syte ranajky, aj som ho nabalila, vyborna inspiracia dakujem /foto sa nezachovalo :)
Dávkovanie podľa nariadenia EU parlamentu a Rady (ES) č.258/97 je denná dávka čistých semien 15 gr. ( jedna jemne kopcovitá polievková lyžica/ Do pekárenských výrobkov, raňajkových cereálií, ovocných - orechových - semenných zmesí max. 10% z gramáže surovín.
Chia semienka som zatiaľ použila len do jogurtov, ale je tu niečo podobné, len do mlieka, nie vody, tak by som si to aj ja spravila a niečim dochutila. Rýchle, zdravé.....

Pridaj komentár k receptu: