Chantilly Cream (Šľahačkovy sladky Krem)

honestka - fotkahonestka, 28. marca 2010
Chantilly Cream (Šľahačkovy sladky Krem)
Foto: honestka

"Chantilly Cream" sa zacal používať vo Francúzsku. Je to vlastne "sladena luxusna šľahačka s príchuťou vanilky, brandy", ktora mala urobiť dojem na známych Zobraziť celý popis"Chantilly Cream" sa zacal používať vo Francúzsku. Je to vlastne "sladena luxusna šľahačka s príchuťou vanilky, brandy", ktora mala urobiť dojem na známych pri vyznamnej veceri. Používa sa na zvyraznenie chuti pri pouzivani pikantnych receptov, alebo ako priloha k roznym ovocnym poharom.

5-10 minút
príprava

Postup

  1. 1

    Pouzijeme velmi chladnu misku aj šľahače (metly), ja ich obycajne necham na 15 minut v mraznicke. Skombinujeme smotanu, vanilku, brandy, a konak 'Grand Marnier' (je to vynikajuci konak s pomarancovou chutou) a slahame s elektrickým mixérom na strednej rýchlosti 1 minútu. Pridáme cukor a kyslu smotanou a šľahame dalej asi 3 minúty. Musime si dat pozor na preshalanie, aby sa nam z masy nezacalo tvorit maslo! Pouzivame okamzite, zbytok dame do chladnicky a pred novym pouzitim ak sa troska separuje, znova preslahame.

  2. 2

    Obidva typy kremov (Crème Fraîche a Crème Chantilly) som uviedla prave teraz pred prichodom Velkej Noci, kde ich pouzitie moze byt velmi osviezujucou zmenou pri pripravach jedal a studenej kuchyne. Dobru chut!

Diskusia k receptu

evanaaa
Tak to tiež musí byť pochuťka,škoda len,že u nás sa alkohol nedrží a bez toho to asi nie je ono.A čo sa týka vanilkovej esencie už dlhší čas ju mátrne zhánam,aspon tu u nás (v Malackách ju nie je dostať).
honestka
prave the konak "Grand Marnier" dodava tomu kremu tu specificku chut. neviem, ci by si to dosiahla s esenciou lebo taku myslim ani nerobia.
ale kludne pouzi aj nejaky iny liker, ktory obsahuje pomarancovu prichut napr, davno si z domu este pamatam ze sa predaval "Curacao liqueur". experimentovat mozes aj s inymi prichutami nic sa nestane, ale uz to nebude ten pravy chantilly...

Zaujímavé video z archívu TV Varecha