Černicový cheesecake

mandarin999 - fotkamandarin999, 26. augusta 2016

Tento koláčik je lahodný, jemný, s vynikajúcou a výraznou chuťou černíc a úplne najlepšie na tom je fakt, že si ho dokážete urobiť za Zobraziť celý popisTento koláčik je lahodný, jemný, s vynikajúcou a výraznou chuťou černíc a úplne najlepšie na tom je fakt, že si ho dokážete urobiť za veľmi krátky čas. Ja som ako základ použila bezlepkové maslové sušienky, ktoré nájdete na mojej stránke.

12
porcií

Postup

 1. 1

  Keksíky si popučíme alebo jemne pomixujeme. Pridáme k nim namleté vlašské orechy, vnútro vanilkového lusku, kokosový olej a lyžicu medu. Vzniknutú hmotu utlačíme do tortovej formy priemeru 20 cm a odložíme do chladu.

 2. 2

  Medzitým si v miske vymiešame tvaroh, mascarpone a med.

 3. 3

  Černice si umyjeme, rozmixujeme tyčovým mixérom a dáme ich do hrnca. Pridáme citrónovú šťavu, agar agar, premiešame a necháme prevrieť. Po prevretí odstavíme z plameňa a zmes vmiešame do tvarohu.

 4. 4

  Podľa chuti pridáme ešte med a tvarohovú zmes vylejeme do tortovej formy s pripraveným keksíkovým základom. Tortu dáme stuhnúť do chladu aspoň na hodinku.

 5. 5

  Pred podávaním dozdobíme čerstvými černicami, čučoriedkami a mätou alebo podľa vlastnej fantázie.

Diskusia k receptu

haji
Krásná práce, dezert rychlý, efektní.
Milá Veronika, máš kouzelné stránky, plné receptů, které vyrážejí dech jak vizuálně, tak složením. Stránkami se táhne jako vodivá niť tvůj rukopis, tvé cítění pro suroviny, estetiku, smysl pro celek i detail různých rozměrů a kvalit. Máš můj hluboký obdiv, poděkování za zážitky a přeji ti mnoho dalších úspěchů všemi směry!
Díky za typ na knihu Super potraviny, podívám se po ní. Krásný víkend přeji!
chica114
Toto musí byt výýýýborné, černice milujem super kolačik 5*