Nevedeli sme sa s drahým dohodnúť, čo upiecť. On chcel niečo čokoládové a ja ovocné. A kedže žiadny vzťah nefunguje bez kompromisov... Táto hriešne Zobraziť celý popisNevedeli sme sa s drahým dohodnúť, čo upiecť. On chcel niečo čokoládové a ja ovocné. A kedže žiadny vzťah nefunguje bez kompromisov... Táto hriešne dobrá maškrta je kombináciou čokoládových brownies a cheesecake s marhuľami. Viac netreba nič dodať, treba vyskúšať! viac na: http://nikilovemuffin.blogspot.sk/
porcií
príprava
na 180 °C
Suroviny
| Na brownies časť: | |
| 200 g |
|
| 200 g |
|
| 100 g |
|
| 3 ks |
|
| 140 g |
|
| 1 PL |
|
| Na marhuľovú časť: | |
| 250 g |
|
| 200 ml |
|
| 2 ks |
|
| 80 g |
|
| 2 PL |
|
| 1 PL |
|
| 2 PL |
|
|
|
|
Postup
-
1
Na mesší plech 24x24 cm. Maslo a čokoládu rozpustíme nad parou, primiešame cukor, a necháme vychladnúť. Medzitým si zatiaľ umyjeme marhuľky a nakrájame ich na malé kocky. Do vychladenej čokoládovej zmesi primiešame vajíčka a postupne prisypávame múku s kypriacim práškom. Vymiešame cesto, ktoré nalejeme do vymasteného plechu a pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov cca 20 minút.
- 2
Zatiaľ si pripravíme cesto na cheesecakovú časť. Mascarpone, smotanu, vanilku, cukor, med a kukuričný škrob vymiešame spolu. Po jednom pridávame vajíčka a vždy premiešame. Nakoniec pridáme do cesta nakrájané marhule a už len jemne premiešame. Hotovú hmotu vylejeme na upečený brownies a pečieme ďalších 30 minút. Celý koláčik necháme úplne vychladnúť a dáme ho zatuhnúť do chladničky.
Tipy na recepty z Varechy
Tipy na články z Varechy
- 2









Diskusia k receptu