Bezlepkový makový koláč
Bezlepkový makový koláč

Bezlepkový citrónovo-makový koláč

novalim - fotkanovalim, 12. septembra 2018. Komerčný recept.
Bezlepkový citrónovo-makový koláč
Foto: novalim

Mak a citrón sa majú radi. A my ich máme tiež radi. Najmä, ak sú dobe nakombinovaní v nejakom fajnovom koláčiku. Tak presne taký Zobraziť celý popisMak a citrón sa majú radi. A my ich máme tiež radi. Najmä, ak sú dobe nakombinovaní v nejakom fajnovom koláčiku. Tak presne taký dnes pre vás máme. Veľmi jednoduchý, na báze šľahaného cesta. Vyskúšajte ho ešte dnes, neoľutujete!

35 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

1 bal.
200 g
3 PL
1 bal.
1 ks (kôra aj šťava)
2 PL nemletý
4 ks
Cukrová poleva:
2 PL
150 g

Postup

 1. 1

  Práškový cukor vymiešame s maslom do krémovej konzistencie, potom primiešavame po jednom žĺtky do nadýchanej bledej peny, pridáme vanilkový cukor, rozmiešame.

 2. 2

  Bábovkovú zmes preosejeme na vymiešané žĺtky, premiešame, pridáme kôru a šťavu z citróna a mak.

 3. 3

  Bielky vyšľaháme do tuhej peny a pomocou gumenej varechy ich vmiešame do makovej zmesi.

 4. 4

  Vylejeme do formy na chlebík (môžeme aj do okrúhlej tortovej), ktorú sme vopred jemne vytreli tukom a posypali bezlepkovou múkou alebo krupicou.

 5. 5

  Pečieme na 180 stupňoch asi 45 minút (povrch koláča sa sfarbí do zlatohneda a pomocou špajle otestujeme, či je koláč prepečený aj vo vnútri. Koláč v chlebíkovej forme sa bude piecť dlhšie, ako koláč na plechu či v tortovej forme.)

 6. 6

  Ešte teplý koláč polejeme cukrovou polevou, ktorú si pripravíme zmiešaním 2 PL citrónovej šťavy a asi 150 g práškového cukru.

Diskusia k receptu