Foto: ailuj82
Už 2 týždne má dcéra "nemliečnu diétu". Všetko, čo jej dám jesť, musím pozrieť, či neobsahuje laktózu :(. Vápnik má prijímať z brokolice, mandlí Zobraziť celý popisUž 2 týždne má dcéra "nemliečnu diétu". Všetko, čo jej dám jesť, musím pozrieť, či neobsahuje laktózu :(. Vápnik má prijímať z brokolice, mandlí a maku. Ale ona mak veľmi nemusí. Tak som si vymyslela bezlaktózové makové sušienky s mandľami :). A veľmi jej chutia.
porcií
príprava
na 200 °C
Postup
-
1
Mandle a vločky najemno zomelieme a všetky suroviny spolu zmiešame. Vypracujeme husté cesto, mlieko pridávame podľa potreby 0,5-1 dcl. Ja som použila bezlaktózové pohánkové mlieko. Cesto odložíme na 30 min. do chladničky.
-
2
Na pomúčenej doske si z cesta vytvarujeme "hada" s priemerom asi 5 cm a krájame ostrým nožom 1 cm kolieska. Ukladáme na plech vystlaný papierom.
-
3
Pečieme 10-12 minút - do svetlohneda.
ale v obchodoch a reštauráciach povedzte radšej bezmliečna diéta, lebo vás budú presviedčať...........,,že je tam iba lyžička mliečka"
želám veľmi pevné nervy
si zvykli. Používám pro něho výrobky L -. V sortimentu je mléko, tvrdý
sýr, smetana, pomazánkové máslo, pudink. Také mu kupuji ovesné
mléko sušené, rýžové mu nechutná a sojové také nesmí. Čokoládu
kupuji 70 % hořkou. Jsou i levnější za 25,- Kč. Místo másla používáme
Perlu. Přeji mnoho trpělivosti.
A to mliečko - zajíc - to aké piješ? Lebo ja som kúpila pohánkové, ale viem, že je aj čisté sojové. A čítala som že najchutnejšie je kukuričné, ale ešte sa nám ho nepodarilo zohnať.
Pravdaže, maličká môže papať aj margaríny. Na natieranie chlebíka som už našla 11 druhov a na pečenie a vytieranie foriem a pekáčov, plechov sú vhodné zase 3 druhy. Bezlaktózovej diéte sa venujem špeciálne. ;-) Nech sa páči, tu nájdeš bezlaktózové maslá (pre studenú kuchyňu), aj margaríny na pečenie: www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/tuky...
Môžeš ich bez obáv dať maličkej. ;-)
Na týchto stránkach nájdeš veľa užitočných rád a hlavne bezmliečne potraviny. Ich zloženie mám preverené.
A aj tu nájdeš zopár bezmliečnych vecí:
www.setriacadieta.estranky.sk
Hlavne sú tam maškrtky = sladkosti a slané...
Mliečko Zajíc sú rôzne druhy. Majú podobný obal, len je farebne odlíšený. Zajko je napr. takýto: Zajíc natural, Zajíc plus, Zajíc s vlákninou, Zajíc s príchuťou smotany, potom Zajíc Pohánkový nápoj, ktorý kupuješ... Nájdeš ich zobrazené na týchto stránkach v príspevku "Nápoje Zajíc": www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/napoje...
No, kukuričné mlieko som ešte neskúšala... Ten Zajko je fajn, sójový, aj pohánkový... Rastlinné náhradky mlieka od ASP mi nechutia... A ešte zbožňujem čokoládové mliečko Alnatura z DMka (DM Drogerie Markt).
Tej kyseliny mliečnej sa nemusíš báť. Mnohých na obale zloženia výrobku zmiatne to, že je tam uvedená kyselina mliečna. Pozor, kyselina mliečna nemá spoločné nič s mliekom ani laktózou. Veľa ľudí si to mýli a pripisuje jej názov k mlieku a laktóze. Nie je to tak. Výrobca (Palma Group) mi vysvetlil, že vo svojich výrobkoch používajú kyselinu mliečnu, ktorá je vyrobená špeciálnou technológiou (biotechnologicky a enzymaticky) z kukurice.
Ďalej je v zložení uvedená maslová aróma. Výrobca ma ubezpečil, že táto aróma je 100%tne bezlaktózová = bez stôp laktózy a BKM.
Už som tieto výrobky otestovala aj na sebe a nemala som žiadne problémy, t.j. tráviace ani kožné. Takže výrobcovia sa ozaj snažia a rastlinné margaríny prispôsobujú dnešnej dobe, v ktorej pribúda alergikov...
www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/tuky
www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/napoje
a tá druhá, kde nájdeš spomínané maškrtky:
www.setriacadieta.estranky.sk
;-)
www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/tuky...
www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/napoje...
www.setriacadieta.estranky.sk