Bazové víno Malaga

aroooo - fotkaaroooo, 26. júna 2011
Bazové víno Malaga
Foto: aroooo

Tento recept mám z knižky Mária Hajková:konzervujeme jednoducho a dobre.Víno som robila dávno,je tmavo červené,ťažké,ale chutné,ja som ho používala hlavne na podlievanie jedál pri varení.

30 plus kvasenie minút
príprava

Suroviny

4 litre dozreté čierne bobule
4 litre
na 1 liter šťavy dáme:
250 g
50 g
 kúsok
 trochu voňavý
10 g/ja zázvor mletý trochu/
5 g (na 5 litrov dáme )

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Bobule čiernej bazy rýchlo premyjeme vodou,oberieme zo stopiek, dáme do čistej nádoby,zalejeme vodou a varíme pol hodiny.Hneď precedíme cez husté plátno a necháme voľne odkvapkať. Šťavu odmeriame, pridáme cukor,hrozienka,celú škoricu,voňavé klinčeky,ďumbier a všetko spolu ešte prevaríme. K vychladnutému pridáme rozdrobené droždie, nalejeme do 5 litrového pohára, zaviažeme celofánom alebo pergamenovým papierom/ja som dala igelit.sáčok/, ktorý predierkujeme a necháme kvasiť na teplom mieste 7 dní. Keď pena zmizne a víno sa ustáli, opatrne ho stočíme do pollitrových fliaš a uložíme na chladné tmavé miesto.Takto pripravené víno má chuť ako "Malaga".Víno podľa receptu pripravila, degustovala a nafotila Alena 45.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
a ešte aké je zdravé ! Toto určite urobím. Ďakujem tomu, čo tento recept vystrčil.
@alena45 , odporúčam, je ozaj dobré, no stačí len trošku, je silné, napíš potom, ako ti to dopadlo.
bazu čiernu považujem za najvšestrannejší krík a rada ju spracúvam, z kvetu som robila sirupy aj šampanské a z plodov robím džem, šťavy a teraz skúsim aj víno. Ja vlastne alkohol nepijem, a viem, že je to víno silné, ale už sa neviem dočkať, až bude baza zrelá. Táto polozrelá by sa dala zavariť ako kapary, ešte som to neskúsila, načo, keď kapary ani normálne nemám rada. Asi by mi tam vadili jadiera...