Babičkine šúľané praclíky

soniatko - fotkasoniatko, 22. novembra 2014
Babičkine šúľané praclíky
Foto: soniatko

... tradičné, nezameniteľné... skrátka babičkine...

Suroviny

1 kg
30 g
3 ks
250 ml
250 g
Poleva:
3 ks
1 hrsť
2 hrste

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Z uvedených surovín vypracujeme hladké cesto. V prípade potreby pridáme trochu mlieka. Cesto necháme cca 20 min podkysnúť. Rozdelíme na 6 bochníkov.Z každého bochníka vytvarujeme valec a odkrajujeme kúsky vyšúľame a zapletieme praclíky. Pred pečením potierame vajíčkom. Keď začnú chytať farbu vyberieme z rúry a pofŕkame bielkovou slanou polevou vrátime ešte na 2 -3 minútky do rúry.

  Babičkine šúľané praclíky - obrázok 1
 2. 2

  Polevu získame jemným našľahaním surovín.

 3. 3

  Upozorňujem že tento recept je veľmi pracný a trvá hodiny kým našúľame všetky praclíky ale sú tradičné nezameniteľné aspoň v našej rodine. Výsledok ale stojí za to... Z tejto dávky je tak 6 plechov plus mínus

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Teda @soniatko , teraz si mi takú dala "po hube" s tou babičkou, že som ich uložila do KK a pri nejakej príležitosti (silvester?) vyskúšam. Však zas nemusím napiecť 6 plechov ako ty :-)
Moje nervy, koľko šúľania a ešte to také drobučké a krehké potom vajcom ponatierať.. toľko trpezlivosti žiaľ nemám. Zato ponúkla by som sa hneď, vyzerajú veľmi dobre :-)
@katka78 veru veru aj ja musim byt vo "faze" ale su naozaj nicm nahraditelne... dostatocnou motivaciou mi je predstava ze moja 86 rocna babicka to stale zmakne lavou zadnou nehovoriac o tom ze cesto miesi rucne co ja uz samozrejme davno nerobim...tak snad nejake sulkanie uz dam... :o)
1x katka78