Baba ghanoush

tassiedevil - fotkatassiedevil, 20. júna 2014

Tento dip z baklažánu, pochádza z Egypta a je populárny aj po celom Strednom východe...môže sa použiť ako dip, predjedlo, alebo ako príloha k jedlám, ako je kebab a pod. Ja som k tomu upiekol ražnú bagetu.. Vhodný pre vegetariánov..

Suroviny

1 ks
2-3 PL
3 strúčiky
štipka
1 PL
z 1/2 citrona
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Celý baklažán dobre popicháme, /aby nám neexplodoval/, grilujeme asi 10 min nad otvoreným ohňom,/plynový šporák/ alebo uhlíkmi, pokiaľ sa začnú vytvárať pľuzgieriky po povrchu. Potom vložíme do na 200 C predhriatej rúry a pečieme dalších 15-20 min, pokiaľ baklažán bude úplne mäkký...necháme vychladnúť, kožu olúpeme, nakrájame na menšie kúsky a tyčovým mixerom rozmixujeme,cesnak prelisujeme, pridáme ostatné suroviny a dobre zamiešame....ozdobíme petržlenovou vňaťou a olivami....Dobrú chuť. Pokiaľ vám to bude chutiť?

    Baba ghanoush - obrázok 1
  2. 2

    Tahini pastu si môžete pripraviť aj doma: asi 30-40 g sezamových semienok nasypeme na plech a vložíme na 3-4 min, do na 200C predhriatej rúry, dávame pozor aby nám semienka nezhnedli, potom nasypeme do mažiarika, pridáme 2-3 lyžice olivového alebo sezamového oleja a dobre spracujeme na jemnú pastu....

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
ukladám, dobrých dipov nikdy nie je dosť. Tahinovú pastu som kúpila v DM od Alnatury, ale nie je taká dobrá ako tá, ktorú som robila minule doma, takže ostáva domáca výroba, sem netreba veľa. @tassiedevil , tvoje zdobenie mi pripomína jednu šikovnú a milú varecháčku:-) nie ste náhodou rodáci?:-)))