Varenie

Rychlo

lajko1213 - fotkalajko1213, 25. februára 2010

pecene bravcove kolienko ...prosim chytro recept dakujem

@zareaguj


Diskusia k téme

7 komentáre k článku
Čo,Lajko,máš koleno a prídu hostia?Podľa môjho receptu tak rýchlo to koleno nebude.Neviem,či Ti to pomôže?Ale ak je dnes už neskoro,tak využi v budúcnosti.Posielam recept.
Pečené koleno ?? Tak to mám jeden suprovný návod, ale pridám ho do receptov nak si aj komunita varechová príde na svoje !!!
Jestli spěcháš tak ho uvař ve vodě a dej dopéct do trouby. Vkládej do vody vařící. Když přidáš štamprličku slivovice nebo wodky bude maso rychleji měkké.
neviem už odkiaľ mám tento recept na super koleno
3 cibule, 2 hl. cesnaku, kmín, soľ, 1 - 1,5 kg kyslej kapusty, 4 kolená neúdené
cibulu nakrájame, cesnak nasekáme nadrobno
Na pekáč dáme 1/2 cibule, kolená narežeme kožu a kusok do masa, zárezy presolíme, potrieme cesnakom /ten dáme aj do zárezov/ a uložíme na cibulu, posypeme kmínom, zasypeme zvyškom cibule, podlejeme 4 dcl vody, zakryjeme a pečieme v rúre na 190 ˚C 1,5 hod., odokryjeme a pečieme ešte 30 min.
Kolená vyberieme, do výpeku rozložíme kapustu a dáme späť kolená druhou stranou a dopečieme daľších 30 min.
želám dobrú chuť
Rychlejsie to je, ked sa kolena povaria v kuchte s cibulou, bobkovym listom, celym ciernym korenim ,cesnakom a v osolenej vode dobru 1/2 hod. a potom sa daju zapiect do dobre horucej rury (220 st C ) kym nie su pekne chrumkave. To chce taku hodinku ( z oboch stran )