Rôzne

Rôzne kuchárske akcie

alena45 - fotkaalena45, 11. marca 2010

Pri super makovo-višňovej štrúdli - vlastne recepte som v komentároch videla, že Dublinka napísala, že v Trhovej Hradskej sa koná niekedy v máji, júni štrúdľový festival. Niekde sa varia guláše, niekde halušky, halászlé a iné dobroty. Väčšinou viem len kedy je vinobranie v Rači, a možno aj iní by privítali, keby varecháči upozornili, ak sa v ich okolí niečo podobné koná. Myslím, čo súvisí s varením. Čo Vy na to ?

@zareaguj


Diskusia k téme

26 komentáre k článku
Ja som za...rada sa pozriem aj na ten štrúdľový festival, celkom by ma to zaujímalo...napíšte kedy sa to koná
záleží na tom, či to Dublinka uvidí. Tiež by som išla. Som pôvodne z Komárna a niekoľkokrát do roka tam chodím, tak odbočiť pri Dunajskej Strede by nebol žiadny problém. Možno to bude aj na googli, ale kto to takto sleduje ?
Děvčata, tak jsem se pošťoural na netu a předpokládám, že do zítra dostanu odpověď, a to by se mi to STRETKO na štrůdlovém festivalu asi moc líbilo, co říkáte, záleží však, kdy to bude.
@vavrinec tak Moravakovi sa to ukaže, Slovakovi len po maďarsky (a ja neviem ani fň) a vyznaj sa v tom :))))))))))))))))))))
Jedným okom tu čítam o štrudlovom festivale ,druhé oko pozerá Papriku ,kde jeden francuzský kuchár robí kuriatko,o chvíľu je polnoc a môj žalúdok hovorí : tak čo bude ?Kto to má vydržať,jeden aby zošalel !!!Asi pôjdem hajať a budem sa tešiť čo ráno uvarím na raňajky.Tak dobrú všetkým....
V Maduniciach pri Piiešťanoch bolo koncom februara pečenie tort aj so súťažou ,zistím na budúci rok a oznámim,takéto podujatia inšpirujú.
Superr babinec s jedným moravákom,dúfam , že vie spééévať, bola by sranda a tie štrúdle na festivale, by sa len tak po nich zaprášilo.
to je škoda,že som o tých tortách nevedela,aj ja som bola o jednej pani a učila ma piecť torty poschodové mám aj knižku od nej je to super aj tie foto,nejakú pošlem,pa...
Tak to si piš @jerica že umím zpívat, včera jsem měl řízenou degustaci s cimbálkou ve sklepě a skončili jsme ráno ve čtyři :-) a ke své lítosti jsem zjistil, že ten festival štrůdlů bude asi 22.5.2010 a to já nestihnu, budu totiž křtít 21.5.2010 svoji první knihu, kterou jsem chtěl na sraz přivézt. Křtění bude na www.umlynku.cz a trochu se asi i bude pít. Takže musím počkat, jestli mi obec TH potvrdí datum. Kdyby to bylo o týden později, dalo by se s tím něco udělat.
Tak akcia je známa, termín vieme, už len zistiť, kde je Trhová Hradská a možno sa nás tam pár varecháčikov zrazí. To by bolo fajn.
Už viem aj, kde je Trhová Hradská. Do susednej obce Topoľníky chodíme nakupovať jablká.
Vavrinec, Ty z Moravy si to zistil ! Ďakujem. Keďže ja nemám čo krstiť, dúfam, že sa tam vyberieme.
Ahojte všichni varecháči, @alena45 to nebyl až takový problém, v době internetu se prostě snažím najít vše, co potřebuji. No a nějaké indicie byly od Tebe a tak jsem jen zadal do vyhledávače a spojil si dedukcí známé s neznámými a bylo to. Pokud to bude 22.5.2010, pozdravujte všichi v Trhovej Hradskej. Někdy příště.
@vavrinec s tebou musí byť zábava -veľká kopa pozitívnej energie, humoru. Spomínaš krst knhy - myslíš knihu receptov?
Ahoj všetci, Trhová Hradská (pôvodne po maďarsky Vásárút) je v okrese Dunajská Streda, cca 9 km od okresného mesta. Ak pôjdete hlavnou cestou BA-KN, tak za DS treba odbočiť doľava a o chvíľu ste tam :) A ďakujem, Vavrinec, že si zistil dátum, ja som ho ešte nevedela :) Dúfam, že sa niekedy -- niekde zídeme, všetci varecháči...
Pozrite si, ako vznikala predvlani rekordná štrúdľa v Tr.Hradskej - mala vyše 20 metrov!!Možno sa aj tohto roku pokúsia prekonať vlastný rekord!
Kamarádky moje, to jsem pro Vás udělal velmi rád, @milina , kniha je plná romantické poezie, takové nesmělé, někdy na stretku Vám povím, proč a jak vznikla. Kuchařku jsem ještě nevydal ale s cistinkou jsme se domlouvali, že by něco mohlo vzniknout
dublinka, to video je úžasné. Keď ju stáčali, až som trnula, že im spadne zo stola. A najviac ma prekvapilo, že štrúdľu ťahali mladé ženy. To sa dnes často nevidí, štrúdľa býva doménou starších žien. Veľmi dúfam, že na tohtoročný festival sa mi podarí prísť a možno sa tam stretnem s inými varecháčmi. Mali by sme si dohodnúť poznávacie znamenie.
vareška?!??! :) myslím ako poznávacie znamenie ;) Celkom by mohlo fungovať, čo myslíte?
A áno, verím, že sa aspoň s niektorými z varecháčov stretneme na festivale. Ja tam určite pôjdem, pochádzame z vedľajšej dedinky, a v T.Hradskej žije moja teta, a kopec bratrancov a sesterníc...
@dublinka , prosím, je ten termín jak jsem ho zjistil nebo ne, pokud to sedí, nejsem moc rád, docela mně to zajímá
Dublinka, moja nevlastná dcéra je teraz pripútaná na lôžko a tak z dlhej chvíle vyrába šperky drôtkovaním. Poprosím ju, aby mi vyrobila "Řád zlaté vařečky" ako brož.
Dublinka, mohla by si mi prosím napísať na mail ? Je uvedený v profile.
@alena45 ---- čítaš mi myšlienky!!! Vieš, že aj mne ako prvé napadlo " řád zlaté vařečky" ?? - ach jo - Princezná so zlatou hviezdou... klasika už desaťročia...
Myslím, že to je úžasný nápad - ako poznávacie znamenie!
A - @vavrinec - včera som volala na miestny úrad, vraveli, že fesztival bude v druhej polovici mája, ale ešte nemajú určený presný termín. takže do úvahy pripadá 22., alebo 29.mája.
Držíme palce, nech to je ten neskorší , aby si mohol prísť aj ty.