Rôzne

Orechy

babi - fotkababi, 23. augusta 2010

Bola som dva týždne na chalupe , kde nemám prístup na Internet , nestíham dobehnúť všetko zameškané na vareche. V stredu sa tam vraciam a okrem iného ma tam čakajú aj orechy z minulého roku, ktoré musím vylúpať. Ja zvyknem dávať vylúpalé orechy do mrazničky a vždy si len odoberiem potrebné množstvo. Ale moja mraznička je už tak plná všeličím , že sa vás milé varechárky pýtam, či nepoznáte aj nejaký iný spôsob uskladnenia. Počula som že sa dajú aj vo flaške vysterilizovať. Máte niekdo s tým skúsenosti? Veľmi by mi pomohla akákoľvek rada, lebo tohto roku asi orechy veľmi mať nebudem. Ďakujem.
Doháňať zmeškané recepty a diskusie, budem musieť,až potom ,keď sa vrátim .

@zareaguj


Diskusia k téme

enge149
aj my sme dávali do mrazničky,ale kôli miestu sa dajú uskladniť aj v 7 dcl pohároch v chlade/špajza,komora/,ten pohár,musí byt úplne natlačený a zatvorený,máme to vyskúšané,nepokazia sa/myslím mleté orechy/
elisticka
Aj ja dávam orechy do 7dl poharov ale cele jadrá a dám do rúry vysterilizovať a su 2 roky výborné.potom ich už len pomeliem ked idem piecť.a nemam ani špajzu ani komoru mam ich len v potravinovej skrini a vydržia.
dobizu
My orechy dávame tiež do mrazničky, ale tiež ich skladujeme v komore vylúpané a uložené v klasických papierových (desiatových) vreckách, aby mohli dýchať. Starká ich tak uskladňuje roky a nikdy jej nezhorkli ani sa nepokazili. @elisticka - zaujímavý nápad s tým sterilizovaním. To počujem prvýkrát a určite si to zapíšem a vyskúšam, ak nebudeme mať miesto v mrazničke. Vďaka za tip. :-)
sjuz
ja podobne ako elisticka - je super ich zasterilizovať do pohárov, a môžeš ich mať v špajzi na polici....ja ešte obaľujem poháre alobalom, alby boli v tme.
oona
Ja dávam vylúpané orechy na 5 minút "ofúknuť" v teplovzdušnej rúre pri 100°C, nasypem do veľkých pohárov a previažem plátnom. Ale tento rok tiež nič nebude :(
babi
ddiebčence ďakujem vám za rady, chcela som vedieť či máte skúsenosti zo sterilizovaním. @elisticka prosím ťa, ako dlho ich sterilizuješ? Ja by som to chcela sterilizovať v hrnci. Dalo by sa?
babi
@sjuz ten alobal je super nápad ,budem praktizovať.
samanka
@babi moja mama tak vlani sterilizovala, vylúpala, dala do pohára s viečkom a len na chvíľu, kým sa prichytí viečko, sterilizovala v hrnci. Ešte sme ich nenačali, ale poradila jej to známa, ktorá má s tým dobré skúsenosti. My máme aj tento rok pomerne veľa orechov,ale sú nejaké čiernobodkované, takže neviem....
babi
@samanka ďakujem, musím si to spraviť, lebo tohtoročná úroda bude mizerná
jerica
Moja milá @babi , ja nechávam v šupke orechy , nemám problém ich skladovať v suchej krabici na suchom mieste, keď som ich mala vylúpané , tiež som mala problém skladovať , oni totiž menia chuť ,keď sú v šupke nič sa nedeje ostanú dobré aj po dvoch rokoch ,vylúpem si len toľko , čo spotrebujem , robievala som aj do vreciek s odsávaním vzduchu, (ZEPTER)to nemalo chybu , ale vrecká nie sú lacné , lacnejšie je pre mňa nechať v šupke.