Kuchyňa a vybavenie

Kde zohnať klobúčiky na zaváraninovú fľašu?

tweety1992 - bez fotkytweety1992, 2. augusta 2019

Ahojte, snazim sa uz dva tyzdne najst na internete textilne klobuciky, take tie kruhy ozdobne co sa davaju na zavaraninove flase. A stale sa mi nedari najst to, co by som potreboval. Tak sa obraciam na vas, ci by ste mi v tom vedeli poradit. Potreboval by som tmavo-modre s bielymi bodkami a zlte s bielymi bodkami. Z kazdeho cca 40 kusov.

@zareaguj


Diskusia k téme

23 komentáre k článku
Ak máš poruke šikovnú žienku, alebo sestru, či niekoho kto by sa podujal na to, tak sa tie návlečky dajú aj doma ušiť, treba len kúsok pestrých látok a šikovné ruky.
Predpokladám, že tie kompoty robíš sám, tak si asi šikovný chlap. Takže ,kup v obchode s metrovým textilom látku 60 cm 150cm širokú, nastrihaj ju na štvorce 15 x15 cm.( To je na 7 dl flašu) Ak máš poruke zubaté nožnice, ,uprav štvorce na kruhy a máš hotovo. Ak nie, okraje budú hladké, potom by bolo dobré ich nejako začistit ,aby sa netrepily.(nestrapkaly) K tomu dokúp nejakú peknú stužku na zaviazanie.Na jednu flašu +- 60 cm.( celkom asi 24 m ) To je na 40 ks. Dohromady približne 200 kč( do 10 eur ?)Nevidela som to čo hladáš, ale takto máš viac možností farebnej kombinácie . Každý druh zaváraniny iný vzor alebo barva. A v obchode ti určite s výberom látky poradia. Spočítaj náklady a námahu a dobre rozhodni. M
Tak som schválne urobila 15 a 18 cm koliesko. Tie 15 cm budú stačit na 3-4 dl flaše, a 18 cm krásne sadne na 7 dl. Takže trochu viac látky- spočítaj. Podla obrázku je to kanafas, a ten je bežne dostupný, rozne barvy a velkosti vzorku. To 1,5 euro je za 1 ks alebo viac? Pre mna by to bolo +- 39 kč ,čo mi pripadá premrštená cena, ked 1 m kanafasu je asi 120 -150 kč. A ešte budem rýpat dalej. Vyštrachaj známost s overlockom( šicí stroj) a než vypijete kávu a kdečo pospomínate, tak máš polovičku koliesok obšitú. Ja rada šijem, pomohla by som , ale doprava z Moravy na Slovensko by prevýšila cenu hotového výrobku. Takže nič.
Ak si sám, tak hladaj pomoc, ak máš rodinu, tak ju zapoj celú ,ked to ide. Poznám to z detstva. Býva u toho kopec zábavy. Tak prajem peknú farebnú špajzu. M
No tak ten kanafas podražil a je od 165 kč vyššie ( 100 x 150 cm ) = od 7 eur - To som našla najlacnejší.
Už sa smejem, ale spočítala som ti to : 150 x90 cm = 40 ks (18 cm koliesko ).Ked to potrebuješ 2x tak 1,80m x 150cm = 80 ks koliesok. Neviem kolko financií chceš na to dat, ale ak aj 20 až 25 eur( to čo som ti navrhla a podla ceny látky) tak myslím, že je to lacnejšie ako tie hotové. Samozrejme ak nie sú z nejakého špeci materiálu. Tak sa bavkaj a potom predved. M
@Tomeska (3.8.2019 19:54)

A budu to vyslusky na svadbu tak chcem aby to vyzeralo trosku lepsie a nejde o zavaraninu ale poharik s medom 145 ml len som nevedel ako to napisat presne aby sme sa pochopili.
Ak prešmejdíš internet, tak najdeš i látku s včelkami. no a ak tam bude i to naberátko na med, tož to bude parádny darček- " origoš " Hodne štastia pri výrobe. Ked si ženích , tak i v živote. M
Zúbkovanými nožnicami povystrihovať, cez to obyčajnú gumku a previazať motúzikom, na ktorý môžeš navliecť ešte papierové štítky s odkazom, dátumom. Hotovo.
Ja trochu i rozumiem tej "premrštenej cene", lebo väčšinou je to o tom, že materiál na ušitie, nite, stroj a čas sú jej peniaze, ktoré do výrobku investuje a ktoré sa jej vrátia v smiešnej sume. Krajčírka si dá ten čas a námahu a ide do obchodu. Urobí si šablónu. Podľa šablóny obkreslí koliečka kriedou. Vystrihne. Väčšinou obnitkuje kraje či vyzdobí krajkou. Nite sa míňajú, ona šijeeé.. Šije a zrazu bang - zlomená ihla. Náklady na novú. Šije šije rýchlo (tvoju zákazku) a má na to časový limit a bum - malá žiarovka v ťahu - rýchlo novú. Aby boli kolieska kompaktné, našije gumku. Je to materiál a čas a elektrická energia v stroji. Nite niečo stoja i tá krajka. Platí províziu, na stránke, cez ktorú predáva, kde si objavil jej ponuku. Zarobí na tom suma "somárov" trošku centov a zákaziek nemá itak veľa ako je rok dlhý, aj to cez sezónu. Ale je to podľa všetkého len hobby popri práci.
Kapitalizmus :)
Teda - treba si urobiť sám :)
Ešte pridám vlastný príbeh (občas sa rozpíšem :) zaumienila som si pred rokmi, že si ušijem detskú perinku - zavinovačku. (Teda nie sebe ale môjmu potomstvu)...V galantérii som si nakúpila látku so zvieratkami, nite, výplň. Materiál vyšiel +- dvacku. V obchode toľko stála ušitá vytúnená, zabalená, načančaná ešte aj s volánmi atď made in niekde ďaleko :) ale...tú čo som ja zbúchala, tak to je také iné. Šila som ju po noci a doteraz je odložená. Je fajn urobiť niečo podľa seba. Sa to tak inak cení :) aj keď nebola napufovaná, vyčančaná s vysačkou a čačkou mačkou a cukrlátková a ...z obchodu. Pekný večer a veľa zdaru! ;)
@Mitzy Hm. 82% súhlas. Občas je cena adekvátna. Občas vskutku premrštená. Ak vieš, ušiješ. Som vykopávka. Mali sme na ZDŠ vtipné predmety. Technické práce. Poľnohospodárske. Varenie. Šitie. Doma šijací stroj. /Łucznik/ Obliečku ušijem. K veci. Okrem rybičiek zbieram cheongsam. Tradičné čínske šaty. Jedny ma stáli asi tri doláre. Bolo nutné ich upraviť. Pani sa s nimi trápila týždeň. Cena: 21 EUR. Zaplatila som. Bez rečí. Sama by som to nezvládla.
Čo je cheongsam:


Dostať károvaný polyester v rôznych farbách,ktorý by som cik-cak nožnicami nastrihala a oviazala peknou stužkou.Nastriháš štvorce a skladáš vždy na polovicu a oblúkom vystrihneš - to je najjednoduchší postup.Dnes som si v papiernictve na tvoj problém spomenula,keď predavačka vybrala spod pultu papierové "krajkové" podložky,že to by tiež vyzeralo dobre:
 www.wamm.sk/index.php/product-category/stolovanie/k...

Majú rôzne Ø a stačí len doladiť stužku ☺.
@Sjuz (7.8.2019 15:36)

Však on dal foto z ich stránky (3.8.2019) a potrebuje 80ks,čiže 9bal. a to by ho vyšlo 22,40€ ☺.
 www.oriondomacepotreby.sk/zav%c3%a1rame/textiln%c3%a1-dekor%c3%a1...

Preto som mu navrhovala kúpiť polyester v metráži a vystrihnúť si s endlovacími nožnicami kolieska.Btw.,na tých ilustračných fotografiách vyzerajú tie kolieska inak-nemajú oblúkový okraj.Musím pozrieť v predajni,čo to vlastne je.

Pridaj komentár do diskusie: