Rôzne

Facebook

garanco - fotkagaranco, 3. novembra 2010

Ako by som mohla ohodnotiť recept, keď nie som prihlásená na Facebooku a ani o tom neuvažujem?

@zareaguj


Diskusia k téme

janger
Ani mne sa to neda, skoda... Tiez nie som na Facebooku. Tolko peknych receptov, ktore by som rada ohodnotila. :-(
evusik
ja by som tiež rada ohodnotila recept ktorý sa mi páči a nemôžem lebo nie som na Facebooku a ani nechcem byť, to je nespravodlivé.
sjuz
pridávam sa - tiež na FCB nie som a ani nebudem.... - aj my by sme radi stlačili "páči sa mi" bez toho, aby sme boli registrovaní na facebooku....
pivonka
V počítačoch som síce laik, ale si myslím, že najlepšie by sa dalo odsledovať, či sa recept páči, podľa tlačidla "pridaj do KK". Ak si ho niekto pridá, tak sa určite páči. Iba by bolo treba zachytiť jeho stlačenie. Nebola by potrebná registrácia na Facebooku.
sovka62
Ja som ten klik po včerajšku tiež vzdala, keďže na FB nie som a ani nebudem. Takže budem pokračovať tak ako doteraz, ak sa mi recept páči, vyjadrím to v komentári.
gittka
tak ako viacerí ani ja nie som na FCB a ani neplánujem sa zaregistrovat,takže bude ako doteraz...
evusik
ani Top nič nerieši, respektíve nevypovedá o tom či sa mi ten recept páči alebo nie. Ja totiž kliknem na každý jeden recept, zbežne ho preletím a keď sa mi páči tak si ho preštudujem a keď si myslím, že by som ho mohla spraviť uložím do KK. Často krát na jeden recept kliknem viackrát len s toho dôvodu, že pod receptom vznikla celkom zaujímavá debata, často krát ani nesúvisiaca so samotným receptom. Takže pre mňa je TOP skôr ten recept ktorý má veľa komentov, čiže oslovil ľudí až tak, že sa rozhodli reagovať a nie ten recept ktorý má najviac klikov....
garanco
Som rada, že som Vás oslovila v tejto diskusii.@pivonka , @evusik , @sovka a ďalšie súhlasím s Vašimi názormi. Dúfam, že dostaneme na ne odpoveď.
sjuz
evusik - presne si to vystihla:)
kuchticka
Ja sa tiez pridavam k vatsine, ze na FB nie som ani nemienim byt. Takze komentovat recepty budem ako @sovka. Suhlasim s pivonkou, tak by sa to asi malo zaviest. Ale @vusik to tiez povedala ako to myslim ja a robim tak isto, ze si kliknem na recept iba k voli komentarom k nemu.
babinka
suhlasim s @evusik aj s ostatnymi, ktori nie su tiez na FB - ze nemozeme posudzovat (to je krivda :( ) a naviac, ci pocet kliknuti, t.j. nazreti na recept vyjadruje jeho kvalitu? Skor je to pocet pridani do KK (kazdy iba raz,co je spravodlive), ale ti, co nie su registrovani tuto moznost nemaju. Keby v komentaroch to slo dako - ale ja som "malovravna", aspon tuna, ledva stiham vsetko precitat a potom aj uvarit ci napiect :)))
garanco
Na stránke Maggi sa recepte hodnotia niekoľkými hviezdičkami (tu by sa mohli napr. malými vareškami), každý môže hodnotiť iba raz a to by mohlo byť objektívnejšie meradlo úspešnosti. Musím sa priznať, mala som obavu, ako sa vyjadrite k môjmu nezáujmu o registráciu na FB, či nebudem ako čierna ovca v rodine "Varecháčov"
jerica
môj názor , som na FB , ale keď sa mi páčil recept stačilo kliknúť pošli známim na FB , alebo posala som na e-mail kamarátkam , bolo to mojom rozhodnutí . K registrácii na FB .Tiež som sa dlho bránila registrácii na FB , ale keď som sa chcela dozvedieť čo si píšu moje vnúčatá (lebo naše deti bez FB by nemohli dyť IN) alebo či náhodou nenájdem bývalú kamarátku , spolužiačku , trebárs pozrieť si fotografie našich varecháčiek a dozvedieť sa ako sa majú a čo robia , tak na popud vnuka som sa zaregistrovala na FB , je na každej vás , nemusíte sa otvárať svetu , je na Vašom rozhodnutí čo si tam zverejníte. Samozrejme keby ste boli na FB , zistíte , že aj VARECHA je zaregistrovaná , tiež by ste si pozreli hodnotenia a možno sa aj iné niečo dozvedeli . Hodnotiť dobré recepty na vareche tak ako navrhuje @garanko "vareškami" sa mi pozdáva viac.
sjuz
jerica - nie je to len o tom, čo zverejníme na FCB - je to hlavne o tej registrácii...vieš:)? Ja osobne nedám na FCB moje osobné údaje potrebné na regostráciu ani za nič a viem prečo. Ale neodsudzujem samozrejme registrovanú väčšinu :)
enge149
Súhlasím s tými,čo nie su na FB,nedávam osobné údaje nikde,čo sa dá zneužiť..a táto stránka sa mi zdá v mnohých veciach negatívna/ale možno pre iných aj pozitívna/mne sa to nepáči a "čierne ovce"nebudeme keď sa tam nezaregistrujeme,každý deň mi to niekto posiela pridaj sa na FB"ale mňa to neoslovilo a hotovo!tak sa pripájam k Vám,čo tam nie ste a bez toho vyžijeme!Napíšem ešte jednu skúsenosť,prečo FB nie!pred niekoľkými mesiacmi to dievča,ktoré sa zoznámilo cez FB bola zdr.sestra,ktorá nato doplatila životom a našli ju neďaleko domu,v ktorom bývala naša rodina,nám stačí "Varecha" a je super..
evusik
@garanco páči sa mi tvoj nápad s vareškami, niekde sú hviezdičky my by sme mali varešky, mohla by byť stupnica od 1 do 5 kde 5 by bola že super, že waw, že najsamlepšie.... a ešte k tomu klikaniu... aby som zistila či sa mi recept páči alebo nepáči musím naň kliknúť, takže vlasne ani nechcem a pridelím klikací bod aj receptu ktorý ma neoslovil. A tak ako klikám viac krát na recept ktorý ma zaujal, tak často viac krát klikám na recept ktorý sa mi z nejakého dôvodu nepáči a sledujem komentáre na takýto recept. V podstate slovo TOP vyjadruje niečo naj... v tomto prípade by to mali byť najlepšie, najzaujímavešie recepty a nie klikací rebríček ktorý nemá žiadnu výpovednú hodnotu.
pivonka
Evusik presne vystihla, o čom je klikanie na recept a ja s ňou do bodky súhlasím. Ani komentáre pod receptom nemusia vždy vypovedať o jeho kvalite. Nedávno sa tu objavil recept na "Rožok s kakavkom" čo považujem za recesiu - žart. A napodiv sa pod ním rozvinula obsiahla a pozitívna debata. Nemyslím však, že niekoho tento recept tak obohatil, že si ho pridal do KK. Takže stále som ešte presvedčená (hoci sa nebránim argumentom), že najobjektívnejšie hodnotenie je tlačidlo "pridaj do KK". Ako vraví babinka, je to spravodlivé, lebo z každej adresy sa dá kliknúť len raz. Ak by nebodaj bolo pri recepte okienko, v ktorom by bol uvedený počet zaradení do KK, to by bola vskutku výpovedná hodnota.
evanaaa
Je to tak, v šetky máte pravdu, toto nebolo úplne domyslené ( premyslené ), ja som už o tom chcela písať, ale som si myslela, že budem jediná čo reptáa ostatným to nevadí, no ako vidím viac nás zdiela tento názor a všetky vaše nápady či pripomienky stoja za to. Mimochodom, ja na FC som, ale asi 2-3 krát som klikla na " oáči sa mi to " a recept vyšiel na FC, tak som toho nechala, aby si ostatní nemysleli, že idem robiť KK, keď tam pridávam len samé recepty ( na FC). A ešte sa aj zjavilo tam okrem mojej fotky aj moje meno- nie nick.To všetko by sa malo prehodnotiť a keď použiť nejaký iný spôsob, tak ako ste radili.
dogagador
varecha sama by mohla mat tlacitko "paci sa mi" a bol by pokoj, ibaze FB je natolko popularny, ze to robi reklamu vareche a varecha robi reklamu FB, ziskavaju obe strany