Varenie

Dobrý recept na linecké cesto

helenka2307 - bez fotkyhelenka2307, 28. novembra 2019

Prosím, prečo sa mi vždy nafúknu linecké kolieska? Nedávam PDP ani dlho nemiesim, tak neviem prečo? Prosím, poraďte mi dobrý recept!!! Ďakujem

@zareaguj


Diskusia k téme

5 komentáre k článku
450 g hladká múka, 150 g práškový cukor, 280 g Hera alebo maslo. 2-3 žltka podla velkosti, 1 ks vanilkový cukor, kora z jedného citrona. Zamiesit cesto, nechat pár hodín odpočinút. Pečiem na +- 180 °C Ale všetko záleží od kvality múky. Toto množstvo surovín je asi na 5-6 velkých plechov, ja si všetko delím tromi a je to akurát. A inak , receptov na linecké je hodne , tak skús z malých dávok 2-3 recp. a uvidíš čo bude najlepšie. Inak pekné a kludné Vianoce s dorým lineckým.... m
@helenka2307
Pečeme leta : 300 g polohr. mouky, 200 g pravého másla , 100 g cukru moučky,
1 žloutku (bílek dám do rohlíčků) a citrón. kůry (nebo při vážení cukru dám hotový citrónový cukr). Nevím na kolik vyjde plechů, protože to prostě musí :-) být tvar kytičky a na ní ne další kytička s dírkou, ale kroužek velký jako střed.
Řekla bych, že vážně záleží na dobré mouce a je potřeba nechat těsto odležet. Linecké prý taky nemá rádo moc lidského tepla, sice dobře vypracovat, ale moc nehňahňat a při vykrajování se trápit s válečkem.

Ano, tak ako udáva množstvá @moravanka - najlepší je pomer surovín 1:2:3, (cukor, maslo, múka), k tomu 1-2 žĺtky - podľa množstva surovín, vanilk. cukor, citr. kôra......cesto nechať odpočinúť. @helenka2307 , škoda, že nepíšeš, koľko čoho dávaš.
Neviem aky mas recept .Ja peciem snad cely zivot linecke podla jedineho receptu :muka 3 diely, maslo 2 diely a cukor 1 diel.Na 500g masy davam 1-2 zltka podla velkosti zltkov, obcas prichutim citronovou korou alebo vanilkovym extraktom.Kedze bezne maslo u nas mava zvacsa hmotnost 250g, tak tomu prisposobim zvysok. Takze : 375g hladkej muky,250gmasla 125g praskovy cukor,1 zltko.Rychlo zmiesim, necham par hodin odlezat .Vyvalkam medzi dvoma vrstvami folie/ aby som nemusela podsypat mukou/ a vykrajujem.Peciem 8-10 min na 180 stupnov.

Pridaj komentár do diskusie: