Rôzne

... a co dnes snídáte? (9)

mijaita - fotkamijaita, 2. septembra 2022

Inspirujte ostatní jak startujete nový den v 9. měsíci toho roku :-)

@zareaguj


Diskusia k téme

haji
@mijaita (3.9.2022 08:43)
Čistá provokace! Dobré ráno bylo s kafíčkem, velmi brzké. A snídaně až doma po nákupu, tedy velmi pozdě, po 11. 00 hod. - čerstvá křupavá bageta, máslíčko a poslední díl uzené vepřové pečeně. Ale to tvoje uzené máš výstavní, mám naslintáno v technice.
Krásný den!
haji
@mijaita (3.9.2022 21:12)
Léta jsem snídávala vločkovou kaši. Zprvu kupovanou v pytlíku, se sušenými jahodami, zalije se horkou vodou. Pak jsem si zvykla snídaňovou vločkovou kaši vařit doma, posypanou skořicí s kouskem máslíčka, někdy jsem do ní nastrouhala jablíčko i s kabátkem. Mňam. Poděkují ti žaludek, střeva, zasytí, chutná.
Krásné nedělní ráno! Dnes kousek suché bagety. Cíleně, nejspíš si budu muset vzít prášek od bolesti, ťapka se ozývá víc než obvykle. U nás prší, někdy od brzkého rána. A kotí čím dál víc, 15°C. Mno, hodilo mi to vidle do programu - hřbitov. Ke kámošce na oběd to dám, snad někde před 11.00 hod. přestane... pořád se něco děje.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@mijaita (3.9.2022 21:12)

Možno to robí dobre črevám. Ale chutiť to chutí skvele. Okrem toho občas v teplej vode rozmiešam malú lyžičku kurkumy, šťavu z polovičky citróna a kvapku olivového oleja a to vypijem nalačno. Ešte som asi zabudla - do tých vločiek na raňajky primiešam aj lyžičku mletej škorice - vraj je to dobré pri zvýšenom cukre v krvi, asi je to aj fakt, lebo pri kontrolách mávam cukor celkom dobrý.
mijaita
@dr (4.9.2022 18:48)

Zajimava snidane ale proc ne. Skorici do ruznych jidel, vlocky nerada a sladke jist rano fakt ne. Jogurtu jim dost, urcite ruzne kysane mlecne vyrobky. A nejradsi, co se normalne u nas neprodava, jen ve slovenskem jednom kramku, je kysana smetana. Tu si kupuju, tu miluju. Samotnou, nebo se suchou houskou. I to muzu jist ke snidani. Diky za vysvetleni! Skorici rada, ale dost ji davam do jidel. Vim ze je zdrava!
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@mijaita (4.9.2022 19:02)

Ani ja sladké nejem ráno, jogurt je bez cukru a žiaden cukor ani nepridám.
haji
Snídala jsem kafíčko, pak rybí filety v remuládě s posledním dílem bagety.
Krásný den přeji všem!
mijaita
Také jsem se dnes ráno odměnila. Snidaně dvojitá. Nejdřív sladké, milované rozinky máčené se zakysanou smetanou a kafíčko hodně černé, hořké. Ovšem za chvíli musím zajíst něčím slaným.
Rozinky kdyz mam, máčené, je pro mě víc než nějaký koláč. Asi jsem divná? :-)


stefanm
... opečená bagetka s pikant "olív oil" a u nás obľúbeným "splesnetym" syrom...k tomu trochu údenín a zeleniny, citrónový čaj a môžem vyraziť do ulíc krajského mesta za riešením drobných osobných povinnosti (káblik k nabíjačke na mobil, holičstvo, pedikúra {lebo po troch operáciách chrbtice sa k prštekom na nohách nedostanem!}, drobné, vopred dohodnuté stretnutie s kamarátkou (nie milenkou!🙂) ohľadom rady pre darček manželke k blížiacim sa narodeninám a na záver zastávka na jedno malé čapované+)
... prajem pekný deň 🙂


haji
Včera k snídani kafíčko a pardubický perník - jahodový dortík. Dnes kafíčko. Po včerejší dvojité pozdní večeři je to jasné jako facka. Krásný den!
@stefanm ty jsi ukázkově vzorný, nejen se snídaněmi. Dobře pořiď a všechno vyřiď! Já vyrážela několik dní do terénu a jsem vycucaná jako hašlerka.
haji
Dnes k snídani kafíčko, banán a bonus: kynutý koláč s mákem a švestkami. Protože straším od noci, tak ještě jedno kafíčko. Krásný den!
U nás je slunečno, příjemných 15°C, hlásí déšť, tady nejdřív odpoledne.
kucharka
@mijaita (11.9.2022 20:28)
Z dovolenky, z Grécka, som si doniesla jeden tanierik a jednu misku. Neuveríš mi, ale vieš, že keď som ich kupovala som si spomenula na teba? :-))



mijaita
@kucharka (11.9.2022 21:15)
Ja taky vzpomenu kdyz vybiram nadobi! Miska s talirkem neco upne jinyho, super!! Se tesim az na ne neco naservirujes!! Mas predstavu uz?
haji
Dnes velmi, velmi brzká snídaně: semínkovo/vločková bageta s máslíčkem a pražskou šunkou - pozoruješ, pražskou, @mijaita haha
K druhé, velmi velmi pozdní snídani vyzrálý banán.
Krásný den, nahoře i dole!
mijaita
@haji (12.9.2022 11:34)

Jsem pred hodinou koukala na šuny :-) ale držgrešle jsem! Zato mam hooodne vajicek a krasny kureci ctvrtky a moskevsky chleba :-)
1x haji
mijaita
@kucharka (11.9.2022 21:15)

Porad na to divam, to se ti povidlo, jen jsem fakt zvedava, jakym jidlem misku a talirek ozdobis!?
haji
@mijaita (12.9.2022 12:45)
Jasné, kupuji ji jen když je v akci. Hlavně v létě. Na podzim přejdu na šunkový salám, ale i ten už je drahý. Zase tak často nesnídám, nevečeřím, je to zpestření. Miluju ovoce. A tam začíná být také cenová neútulnost. Vejce mám zpravidla jako hlavní chod - v rámci pestrosti.
mijaita
Nejobyčejnější snídaně, na kterou jsem se už večer těšila. Žitné krajíčky s máslem a černý, cejlonský čaj. No a hrnek podle pocasi - vzdyt prší jen otočím hlavu do leva :-)


mijaita
@stefanm (14.9.2022 07:52)

Ano, ja rada dobry caj! A cejlonsky mi chutná nejvíc. Piju casto odpoledne s mlíkem. A taková snídaně je něco jako hormon štěstí :-)
haji
@mijaita (14.9.2022 07:26)
Dobrou chuť, krásné ráno a ještě hezčí den!
stefanm
...ja...sardinkova pomazánka s pažítkou, citrónový čaj
...pozriem z "pelieška" na pravo -neprši, na ľavo - neprší...bude pekný deň???



haji
@stefanm (14.9.2022 08:19)
Skvělá snídaně, sardinková pomazánka je moje oblíbená! Dobrú chuť!
Mno, už nepozerám z pelíšku, ale z okna. Nalevo neprší, napravo též ne. Za chvíli vyrážím do terénu a když nebude pršet před nosem, bude to výhra. Krásný den bude "s" i "bez"!
stefanm
@mijaita (14.9.2022 07:57)

...ja len, že my chýba tradičná ranná kávička 🤔

...moja manželka chodí zo sestrami skoro každé ráno do jednej kaviarničky na "terasku" v širšom centre mesta...ale včera bolo im už chladno tak boli dnu a poslali mi toto foto:


stefanm
... pridám preklad
... horný citát:... Nie je hanba nevypiť si dobrú kávu každý deň, ale je to nepríjemné!

... dolný citát "... Naša káva ti dvihne tlak viac ako tvoja svokra!😄


stefanm
@mijaita (14.9.2022 09:37)

...skoro každé...od pol ôsmej
... hneď neďaleko býva ich mamka (91), potom idú ku nej (nakúpiť, upratať a poklebetiť) a tak už po svojom
1x tejuka
mijaita
Proc posledni?
Ja tomu rikam po staru, koktejl a delam cely rok, kdyz mam chut a z ceho
stefanm
... dnes sviatok:... Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska... deň pracovného pokoja

...tak pracovne odpočívam, ale jesť musím
...ráno som pozrel som cez okno a počasie mi, neviem prečo, dostalo do hlavy prvú vetu z poviedky od B. Hrabala, ktorú som prvý krát čítal v r. 1975 v útvarovej knižnici v kasárňach v juhočeskom mestečku ...
Automat Svět: "Za skleněnou stěnou automatu stékaly stříbrné curůčky večerního deště, ...."

...tak som si/nám pripravil na raňajky (vrstvy od spodu🙂)...biely chlieb, drahé maslo, taveny syr, kurkuma, vajco, pažítka, ľan a soľ, no a teplý, ovocný čaj



klukodvody
Tak snídaně máte všichni krásné a lákavé. No a u nás je to proti všem zákonům a normálnímu myšlení. Od dob nástupu do kuchyně to je takových 64 let a před 42 roky jsem do toho zatáhl i manželku, ale ani se moc nebránila v té době se ještě živila hudbou je to stále stejné. Káva a cigárko. No ostuda ale co už s tím. Starýho psa novým kouskům nenaučíš. Srdečně Vás všechny zdravíme.
haji
@klukodvody (15.9.2022 14:27)
Vítej! Hlásím se do klubu, jsem na tom už léta letoucí stejně. Někdy poruším tradici a ze zoufalství opravdu snídám. Abych se mohla potupně vrátit ke starému, dobrému dvousložkovému zvyku: K + C.
mijaita
@stefanm (16.9.2022 10:17)

Lepsi mit ty škvarky bez okurky, nez okurky bez škvarků :-) No a já mám (měla jsem) to první!
2x janger a haji
stefanm
...v bryndzi sa ukrýva sila a duch každého Slováka!!...( len Jánošík bol výnimka...ten mal svoju silu zakliatu v daroch od víl...v košeli, valaške a opasku 🙂)



haji
@mijaita (16.9.2022 09:23)
Fajnová snídaně, škvarky, když jsou doma, mě spolehlivě vytáhnou z peří - nejen k snídani. Pěkná miska, byť je z ní vidět jenom okraje.
Já dnes snídám chlebíčky od sousedky. Včera večer jsem se ukrotila a vložila je do ledničky. Dnes jako kdybych je našla. A našla!
Krásné pozdravení!
mijaita
@haji (17.9.2022 10:13)

Kdybych uz vydrzel je nesezrat, urcite bych je nechala osychat na stole :-) Netluč me, vzdyt i chleba mam rada oschly! :-) Studeny ale nemusi byt! Škvarky byly horky, opeceny, uzasny, jako u tebe. Zmizely jak para nad hrncem! :-)
2x haji a janger
janger
@stefanm (17.9.2022 08:18), ani bryndzu nespominaj, zase len chut narobis! A este aj oskvarceky...
A ako vidiet, uz su aj u vas noci chladnejsie :-))).
1x haji
mijaita
MIluju chleba s máslem a černou kávu k němu. Dnes ochucený černou solí. Chuť je hned úplně jiná! Kdo nezkusil, měl by to určitě napravit :-) Jinak se jasně dá černá sůl používat na cokoliv.


laylastastykitchen
Práve ranajkujem :-) kroasant a kava s mliekom. Kroasanty zbyknem robit aj doma no tento je z obchodu. Su fajnove a myslim ze cenovo sa velmi oplatia. 12 kroasantov za 7$. Dobra Cena za tolko. Aspon u nas :-)


stefanm
@mijaita (18.9.2022 10:40)

... čierna soľ ma zaujala...ale "šokovala" ma tá sklenená soľnička... hneď ma to hodilo do sedemdesiatych-osemdesiatych rokov minulého storočia, keď v každej reštaurácii pri vazičke s jedným karafiatom stala presne takáto...priznaj sa či sa ešte pamätáš odkiaľ ju máš?!?
...my sme "kradli" poldecaky len keď nám priniesli nedoliate po čiarku!!!🙂
stefanm
@mijaita (18.9.2022 16:22)

...aha...svet sa mení... niekedy sa pridávala "štipka" (špetka?) soli..teraz keď nemáš solničku na baterky tak tak nie si cool
...ja pridávam s malou čajovú lyžičkou
stefanm
... nemám nádobku so slovenským nápisom "dobré ráno"...tak vás zdravím v novom týždni aspoň takto!!
... myslím, že vzhľadom na to aká je "sezóna" tušíte čo bolo dnes jej raňajkovým obsahom 🙂


stefanm
... samozrejme, huby s vajcom...a k tomu čaj z lipoveho kvetu
... takéto raňajky si doprajem raz za rok a stačí mi to

...poznamka:...jedlo je solené Prešovskou jodidovanou soľou, som lokalpatriot!!!😋😄


stefanm
@kimlo (19.9.2022 11:24)

... máš pravdu, že "soli"!!!

...ale svet sa vyvíja a každý si môže kúpiť aku ráči... Českú, Poľsku, morskú, Himalajsku ružovú, Havajsku červenú aj tú čiernu z Pakistanu
...a aj mne dlho trvalo kým som sa prispôsobil dochucovaniu jedla Rakúskou soľou predavanou pod značkou Prešovská alebo Solivarská soľ ...furt som presololil
...dokonca si spomínam na obdobie, keď som soliť jedlá volal manželku, lebo ma stále napominala, že som zas jedlo presolil
... škoda, že už sa tu momentálne neťaží!!!...bola to to fakt "Soľ nad zlato"!
haji
@stefanm (19.9.2022 13:47)
Česká sůl není. Alespoň já českou ani moravskou, slezskou sůl neznám. Kupuji zpravidla vždy jinou sůl - jiné značky. A to je pak dílo, osolit akorát. Když už to konečně trefím, pytlík končí. Klidně může být i sůl nově rozdělávaná totožné značky jako ta předchozí a solí jinak. Jeden se pořád učí.
farbuska
Dobré ráno! Dnes celkom jednoducho: dva plátky výborného ražného chlebíka s rôznymi semiačkami potreté dobrým maslom a zopár výborných syrových nití. K tomu čaj s mliekom. Jednoduché a dobré. Ako obyčajne, na prípadné foto som si spomenula až keď so uvidela prázdny tanier. Aj tak prajem všetkým usmievavý a vľúdny deň.
lianka
Vidím, že nie som sama, kto má s tou soľou neblahé skúsenosti. V minulosti s našou prešovskou som to nikdy nemala. Teraz keď niečo solím buď málo alebo presolím. Musím si dávať veľký pozor.
haji
Dnes k brzké snídani : Kafíčko a pak topinky/hrianky se šunkovým salámem, volím okem a skvělým nastrouhaným sýrem Bergkase. K tomu krásně vyzrálá domácí rajčátka s trochou soli a cukru.
Krásné dobré ráno a klidnou sobotu přeji všem!
farbuska
Dobré sobotné ráno všetkým! Dnes ražný chlebík s klasickou bryndzovou nátierkou a posypané redkvičkovými klíčkami. Čaj s mliekom - veľký hrnček. Pekný prvý jesenný víkend vám.
stefanm
...mafinky jablko-čoko s ovocim a bylinkový čaj mala dnes na raňajky moja manželka (piekla ona...ja som len podával suroviny a ostatné a kontrloval či sú upečené 🙂)
...vydarili sa a neuveríte, ale celé sa nám podarili bez "manželského konfliktu", ktorý často sprevádza našu spoločnú prácu!!! (ale to asi všade, nie??)


haji
@stefanm (24.9.2022 10:32)
Pěkné foto, servis a muffinky jak malované! Spolupráce, když se zadaří, je moc fajn!
jany1976
Ja stále moje mačacie mlieko s kávou. A robím to naopak. Nie silné raňajky ale u mňa je najsilnejšia večera a po nej mi ešte chutia sladkosti... som nepolepšitelná.😋😋😋
stefanm
...mix - tvaroh, Rama, majonéza, pažítka, soľ na bielom chlebe... a k tomu ovocný čaj 😋

... vychutnávam si domácu stravu lebo od zajtra ma čaká nemocničná ☹️


janger
@stefanm (25.9.2022 08:12), tak sa teda drz! Nech sa ti zlepsi, upravi, polavi...Vsetko dobre ti prajem a nech tu nemocnicnu stravu nemusis konzumovat moc dlho. Pozdravujem.

kucharka
Raňajky, snídane, desayuno, esmorzar, breakfast… :-))
Ja sa na raňajky teším už večer!
Dnes domáci cibuľový bagel so syrom, údenou šunkou a "branston pickle", ktorú mám veľmi rada.
A keďže už ráno o 7hod som mala veľkú šálku kávy, tak teraz čierny čaj s mliekom.



mijaita
@kucharka (28.9.2022 09:32)
Dobre rano od meho kaficka :-)
Take se nekdy tesim na snidani, zvlast kdyz uz vim, co dobreho me ceka a kdyz nikam nemusim! Tvoje dnesni housticka, patricne vytuněná na krásném talířku me poucila. Musela jsem hned vyhledat ten pickle. To je :-) Hned ted prvni jsem zhodnotila, ze ho delali pejsek s kocickou! No ty dalsi take, ale jiný pár :-) Asi to delat nebudu, tyhle sladke pickles nemusim. Ale proc nevedet, co radi jinde. Ale napad, dat to do cibulove housticky me insiroval na priste!
Dnes snidane velmi pohodova, french press kavicka, castecne hořká, zbytek s mlíkem. Opečená polovina nejaké bagety, potrenaá máslem, které se do ní vsáklo a na to roztažené vajíčko sypané klíčkama.
My někteří se máme, viď?
Přeji všem usměvavé a vyatuněné ráno :-)
U nás dnes svátek,
farbuska
@stefanm (25.9.2022 08:12)

Pozdravujem do nemocnice dúfajúc, že to tam dobre zvládaš a čoskoro budeš medzi nami s tvojimi inšpiráciami na stole. Držím palce!
haji
@stefanm
Také pozdravuji, myslím na tebe, přeji hodně sil, ať to zvládneš a jsi co nejdřív doma. Speciálně ráno si vybavím tvoje raňajkové fotečky, v poledne obědové. A řeknu si, bůhví co máš dnes k snídani, obědu...?... Tak snad je tam blízko někde bufet! Držím pěsti obouruč! Drž sa!
kucharka
Niekedy idem na raňajky do baru. Tu, u nás, veľa ľudí raňajkuje vonku. Suseda si napríklad nikdy nerobí doma kávu, vždy chodí do baru. A barov je tu neúrekom… človek neprejde 20m aby jeden nevidel :-))
Sem tam si s kamoškami urobíme pekný začiatok dňa / týždňa a ideme aj my na raňajkový pokec.
Tak som si dala capuccino a bagel. Kamošky si dali lievance s javorovým sirupom, nápoj z červenej repy, zázvoru a ananásu…
Bol to pekný začiatok dňa.


mijaita
Mam takovou kavarnu i s pochoutkama vedle, lide tam sedi venku casto, i kdyz jen tri stolky, uvnitr vic, ale nemam tu s kym snidat :-) Jen kdyz mam nejakou schuzku, chodime tam. Ale uz to skonci, je zimaaaaa :-)
Nadherna tvoje snidane, ty kulaty bagel asi fakt upecu!!
haji
@kucharka (29.9.2022 08:49)
Hezky!! Když nepočítám hotelové snídaně, nikdy jsem nesnídala v terénu... hmm Mám zážitkové nedodělky/nedostatky. Pořád je co objevovat.
Každé ráno je krásné. Některé víc, jiné méně. Milé sdílení. Kafíčko se srdíčkem by mě ráno dostalo...
frezia68
Už by mal byť obed,nemá kto navariť,ale bude neskorý. Beriem ATB - priedušky,kašeľ,slzenie....ale jesť mi chutí, tak nie je to také zlé. Prší a prší,pochmúrno a náladu mi kazí reklama,ktorú sa mi darilo doteraz blokovať. Ale teraz mňa blokovala Pravda s výzvou,že mám odblokovať a nepustila ma na Varechu.Aj som myslela,že nemusím teda tu chodiť,ale ako môžem byť dlhšie bez Vás? Vypla som blokovanie a tie reklamy...hrôza a ruší ma to. Ale posielam fotku,čo mám rada na raňajky-dusená cibuľka = fajnotka a pozdravujem :-).


mijaita
@frezia68 (30.9.2022 14:15)

Uz jsem tu nekde psala, v dobe detstvi jsme si to s mamou delaly k veceri, k tomu michany vajicka a hraly jsme karty a cekaly az se tata vrati z prace.
haji
@frezia68 (30.9.2022 14:15)
A jejda, přeji brzké uzdravení! Pro mě je chléb s dušenou cibulí novinka, a to jsem cibuložrout. Hlavně aby to na tvou indispozici pomohlo!
Ano, s blokací reklamy je to na kočku, někam se člověk vůbec nedostane. Moc si toho vážíme, že přetrpíš reklamní válcování a jsi tu s námi! Chyběla bys citelně, o tom žádná!
Krásný talířek, pokaždé mě potěší, díky! Drž sa mi v teple a v postýlce, ano?!
frezia68
@haji (30.9.2022 20:07) Ďakujem,@Haji milá, tá cibuľka je na masle dusená,vyskúšaj,ak žalúdok znesie. A ten tanier má asi 70 r. ,mali sme ho v detstve a ja také dedičstvo si vážim a s obľubou užívam. Už je lepšie,1 deň v posteli stačilo,ale sedím doma a to je otrava.Radiátor temperovaný,naobliekaná...pozdravujem a držte sa v zdraví :-).

farbuska
Myslím, že som to tu už písala: mali sme presne taký istý plechový tanierik, iba modrý. Stará mama mi naň dávala krupicovú kašu. Spomienka zahreje a aj trochu orosí oči... Pozdravujem.
1x haji
haji
@farbuska (30.9.2022 21:12)
Ano, už jsme talířek @frezia68 obdivovali a několikrát. Vždy mě potěší, má svoje kouzlo/čaro!