Trnavský jarmok 2010

evas13 - fotkaevas13, 13. septembra 2010
Nakoľko v Trnave som ešte nikdy nebola, bola som rada, že @sovka62 pripla oznam o
tomto podujatí. Z Bratislavy sme sa pohodlne osobákom dostali do Trnavy. So Sovkou som
sa už stretla a tak som sa tešila na opätovné stretnutie a samozrejme aj na ostatné
varecháčky. Boli sme štyri @sovka62 , @bambitka a @yoginka a ja. Máličko ale potešilo.

Prvé spoznávanie bolo ako vždy mierne rozpačité, ale veľmi milé, pretože ako
vieme rodina varecháčiek je milá a hlavne súdržná, aj keď nie vždy so všetkým súhlasíme.
Cestou popri stánkoch som dostávala informácie od Sovkynho manžela o histórii Trnavy.
Stánky boli s rozmanitým tovarom a vôňami a už sme aj nakupovali. Mňa zaujal kozí syr v
olivovom oleji ako aj tvrdý vyzretý kozí syr, ktorý bol jedinečný, garam masala korenie a
pre manžela mexické papričky jalapeňos.

Dúfam, že Bambitka sa trafila do veľkosti vestičky, ktorou chcela potešiť otca. Vegetarianka nám ukázala vonné guličky, ktoré sme si kúpili. Celé mesto voňalo cigánskými pečienkami, kačkami a trdelníkmi. Nechýbali ani slovenské vína a burčiak. Na Hlavnej sme objavili kováča, ktoý mal najviac obdivovateľov. Pri radnici
sme sa odfotili(viď foto). Pri káve sme sa porozprávali o sebe, receptoch a živote.

Sovka ako pozorná hostiteľka sa venovala každému a nám s manželom venovala čas pri prehliadke
starou Trnavou, ktorá priam dýchala históriou. Prešli sme od kostolov po synagógy, z
ktorých jedna je zrekonštruovaná na výstavné účely a v tom čase tam práve vystavovali
fotografie pána Blaškoviča, z ktorých väčšia časť bola venovaná práve Trnave. Boli veľmi,
veľmi zaujímavé a nádherné. Zastavili sme sa pri arcibiskupskom paláci, univerzite, kde sme
naše vyše dvojhodinové stretnutie ukončili s milým objatím a prianím ďalšieho stretnutia.

P.s. Ospravedlňujem sa @vegerarianke1 za to, že som ju zakomponovala do môjho zážitku. @yoginka , tiež sa ospravedlňujem za tvoje premenovanie.
@zareaguj


Diskusia k článku

bambulka51
evaska veľmi milé aj touto cestou som sa poučila o Trnave,raz som cez ňu už prechádzala-viem že má veľa kostolov,škôl a hlavne ,,ten futbal vlastne som išla autom okolo štadiona ale ktorého....))))))))))fotky ešte nevidím asi ešte len budú
tetuska
troška Vám závidím /ale v dobrom/, že ste sa takto stretli...
evas13
@bambulka51 fotky budú asi neskôr, už sú zaslané. Pri štadióne Spartaka Trnava sme sa stretli a odtiaľ vyrazili do mesta.
@tetu ška viem, že toto sa ani ináč zavidieť nedá. Som presvedčená, že na @vareche vždy závidíme len v dobrom.
janadelfi
Videla som fotky na FB super baby, tak trošku Vám závidím, neviem, kedy sa ja zase niekam dostanem, ale ak áno budem sa tešiť na stretnutie....... viem si predstaviť ako bolo fajn..... :-))
bambitka
Janka dobre si to predstavujes,naozaj bolo fajn a pocasie bolo ako na objednavku,krasne svietilo slniecko:-)
bambitka
Evicka,vesta bola akurat,takze sme sa trafili do velkosti.Dedko sa vesticke potesil,bude ho hriat celu zimu:))))
redakcia
Fotky sme pridali zatiaľ takto, ospravedlňujeme sa, na odstránení chyby pri vkladaní fotiek do zážitkov pracujeme.
zdezda
:-)))paráda, z Tvojich fotiek, Evka, spoznávam cestu /už teraz pešiu zónu/ k dôležitým historickým a pedagogickým budovám Trnavy, je to fakt milé, že ste sa aspoň vy, 4 varecháčky, stretli:-)
sovka62
Veru, bolo nám spolu dobre. Takže nabudúce nás môže byť viac, už sa teším. Evička, ďakujem za milé slová.
evas13
Ďakujem Sandre, za tento spôsob zobrazenia obrázkov.
evas13
Milí varecháči a varecháčky, dúfam, že o rok sa strtneme vo väčšsom počte mna hociakej akcii.
helica
Milá pani Evička , (sovka) horko-ťažko sa mi podarilo zaregistrovať, lebo nie som zrovna moc technický typ. Už veľa krát som sa dostala na Vaše stránky a obdivujem Vašu lásku , až vášeň k vareniu a pečeniu. Veľmi sa mi páčila diskusia o TTJ. Keďže som tiež trnavčanka jako repa (dokonca z ČSM -ky), tak som si priša na svoje. Z videnia sa určite poznáme. V trnavskej reštaurácii Patriot sme raz mali ako slávnostný obed " Bravčvú panenku s koňakovou omáčkou. Prešmejdila som celý internet, ale recept na omáčku nenašla. Bola by som vďačná, keby ste niečo mali v zálohe, príp. iná dobrá kuchtíčka a poslali mi recept. P.S. neviem, či tykať, alebo vykať, dokonca sme i rovnako staré a naše deti chodili spolu do školy. Tak díky a ahoj!
sovka62
@helica , veľmi rada stretávam ďalšiu Trnavčanku na Vareche a keď sme už tu, tak si tykáme. Je mi ľúto, recept na koňakovú omáčku nepoznám, a v Patriote by ho neprezradili? Možno by to stálo za pokus. Ak nám deti chodili spolu do školy, tak sa iste poznáme z rodičovských združení, veď sa niekedy zastav v predajni Astra na Športovej, tam ma nájdeš a nájdeš tam aj jednu z mojich dcér. Budeme sa tešiť.
svetlana9
@helica - ahoj, aj ja som trnavčianka, ale žijem už 34 rokov vo Veľkom Krtíši. Rcp. na koňakovú omáčku nepoznám, ale rada si recepty vymýšľam a najradšej varím "co dum dal". Rada pokecám s Vami všetkými a teším sa na Tvoje časté príspevky do komentov.
helica
Veľmi pekne ďakujem, že ste sa mi ohlásili a ešte k tomu tak exprene. Čo sa týka mojich príspevkov, moc by som sa asi nepochválila, lebo ja si varím predovšetkým dietu a manžel je veľmi konzervatívny, čo sa jedla týka -to, čo voľakedy varila jeho mama, takže žiadne suši a nič podobné. Ale zato radi vyvárajú s kamarátmi ( garážnikmi) pri garáži v kotlíku guláše, žobrácke kašu, zabijačkovú kapustu apod. zdravé jedlá!? Mne stačí prečítať sovkine a iné recepty a hneď mám 2 kilá navyše. Moja mamina má 87 rokov a vie urobiť veľmi dobré pravé bratislavské pajgle. Známi tvrdia, že vraj najlepšie, aké kedy jedli. Posledné Vianoce ich napiekla iba 350 kúskov. Teraz k jarmoku upiekla kačicu a lokše pre celú famíliu. Tak klobúk dole, kde sa ja na ňu hrabem.Inak,mimochodom milá sovka, dovoľujem si ťa poopraviť, čo sa týka tých " bílych andelov". V Trnave ždycky boli aj budú ANDELY a né andelé- tí nech si poletujú po Záhorí. Tak kočky moje zlaté ahojte
sovka62
Haha, garážnici z ČSM sú známa partia a tie ich párty, gulášové, kapustnicové, zabíjačkové, či degustácie vína sú povestné. Ale teraz som už naozaj zvedavá kto si, veď sme museli bývať ozaj blízko seba, my teda v pätnástke.
helica
No vidíš, a to ešte nevieš, že môj muž je hlavný šéfkuchár. Máme garáž hneď pri schodoch prízemná, voľakedy ste pri nás garážovali , myslím, že u Jurenku. Manžel je elektrikár a v garáži má od lokomotívy po špendlíky všetko. Poznajú ho všetci, hlavne, keď ho potrebujú ha-ha, dúfam, že to nečítajú!?
svetlana9
@helica - však ja som zabudla napísať, že som z Kopánky a na ČSM mi býva strýko Marián Oliva, a teda domov som chodila uuurčite okolo Vás. No - aký je ten svet malý - a raz sa určite stretneme - :)))
helica
svetlanka, som veľmi rada, že si sa zviditeľnila, Marián je maminkin bývalý sused a dobre sa poznáme. P. Katka Olivová mi varovala ml. syna Vladka.
Bývam v 18- tke. Díky za reakciu , ahoj!
helica
Ospravedlňujem sa všetkým kuchárkam, že Varechu som vymenila za rodokmene TRNAVčANOV, no ale my sme už raz takí ....
Už sa polepším. Inak ma napadlo, že mám jeden fantasticý recept na kvasenú zeleninu v súdku, originál od nebohého strýka -Bulhara. Robíme každý rok. Len neviem, kam to mám napísať( do ktorej rubriky)
arasidka
Sovka moja, tak som sa tešila, že pôjdem tento rok zase na jarmok. Nuž ale, nedalo sa - už som dva roky vynechala.



 



TOPlist