Mladý hrášok

an3da - fotkaAn3da 4. júna 2013 o 21:59

Kuchyňa mi práve vonia uvarenou hráškovou polievkou z nového, mladého hrášku. Prišla prvá úroda zo záhrady, moja babka hovorila tak - nové jedlo do mňa a choroba von z mňa. Je v tom pravda - ked príde prvá zelenina, naše telo dostáva svieže vitamíny po ktorích tak túžilo celú zimu. Aj tekvičky kvitnú, za kvetmi sa formujú maličké plody - ak už konečne začne ohrievať slniečko, budú čoskoro. Už dlho máme obdobie ktoré sa skôr podobá na jeseň, ale burine vôbec nevadí, ona si rastie a rastie. Chystám sa do nového boja s tou pliagou, nič iné mi nezostáva. Idem ešte čistiť hrášok, ale mi hovoríme že ho lupkáme, akože, čo robíš? Lupkám hrach. Tú prácu niekto nemá rád, a potom sa hovorí : Lupkať nechceš, a žrať chceš?
Komentáre k článku:
 • aroooo - fotkaAroooo 5. júna 2013 o 10:44

  do boja s burinou asi nemôžeš, keď je tak mokro, tak lupkaj,lupkaj a daj zamraziť....
  @zareaguj
 • anina6 - fotkaAnina6 5. júna 2013 o 11:36

  aj u nás sa zase tej burine vďaka výdatným zrážkam veľmi darí, už keby konečne vykuklo slniečko, aby som vyrazila aj ja do boja. no vyzerá to tak, že skoro to asi nebude. hrášok som nevysadila, nemám čo lupkať, tak som aspoň varechu návštívila.
  @zareaguj
 • aretta - fotkaAretta 5. júna 2013 o 21:27

  Lupkáte? Môj ešte len kvitne...
  @zareaguj
 • gordonko - fotkaGordonko 6. júna 2013 o 12:37

  Vám je hej ked zahrádku máte a hrášok si dopestujeťe ale čo ja ,,chudáčik ,, , svoju záhradku nemám tak aspoň čistím les .... tam vám je buriny ..... no kuknite ... » pokec.azet.sk/klub/potulky-s-nikonom-v-ruke/fotoalbum...
  @zareaguj
 • an3da - fotkaAn3da 6. júna 2013 o 14:14

  Polupkaný a uložený do zmrazovača. Zvyšok podelený. Dnes ráno urobený aj ako prívar k smažením rebierkam. Strašne sladkochutný...A ešte hadam bude druhá úroda, čo sme sadili pozdejšie, ten ešte nekvitne.
  @zareaguj
 • gordonko - fotkaGordonko 6. júna 2013 o 18:14

  an3da ....poznáš ,,dýnstovaný hrách,, volakedy ho ta moja robila ....to je mňamka
  @zareaguj
 • an3da - fotkaAn3da 6. júna 2013 o 20:09

  Aj my hovoríme, že " udynstujem cibuľku, pridám hrach, trochu dynstujem, zalejem vodou ale iba trochu a dynstujem kým hrášok neodmäkne. Potom dám trochu múky, povarím, pridám vodu, ak treba a hotový prívar. Len trochu prisolím, a on je sladučký...mňam
  @zareaguj
 • arasidka - fotkaArasidka 6. júna 2013 o 20:27

  Skús si navariť hrachovo-kalerábovej omáčky, akoja robievam vždy z mladej zeleninky na jar. Predvčerom sme ju dojedli, my tomu hovoríme :spomienka na našu babku Terezku. A k tomu vždy spravím zemiakovú knedľu.
  @zareaguj
 • janger - fotkaJanger 6. júna 2013 o 23:19

  Joj, no to by som si dala, taky mlady, sladucky hrasok...To uz si len zaspominat mozem, ako som volakedy chodievala do zahrady sa nakrmit, mnam:-))). Nemohla som sa ho dojest.
  @zareaguj
 • kuchticka - fotkaKuchticka 8. júna 2013 o 06:53

  kebych taky mladucky hrasok mala bolo by mi to luto ho varit, asi by som ho vsetok pojedla len tak surovy. Ved to je taka dobrota!!!
  Ja som este ani nemala moznost hrasik zasadit. Dlhatanska Zima, mokro, vsade ta pliaga PLEVEL a sadenie zacinam - KONECNE!
  @zareaguj
 • an3da - fotkaAn3da 8. júna 2013 o 07:26

  U nás sa včera znovu LIALO, hrmelo, blýskalo...burina si rastie...
  @zareaguj
 • hubata - fotkaHubata 10. júna 2013 o 07:52

  Ja sa pridávam ku @kuchticke : ja len tiež len tak surový, napasiem sa hneď na hriadke ako koza. A ten môj hrášok len kvitne, kvitne - ale struky netvorí, lebo mu je zima. Nevdojak mi prídu na myseľ slová veľkého československého herca z filmu Rozmarné léto: "je to poněkud divný způsob léta"...... pamätáte?
  @zareaguj
 • samanka - fotkaSamanka 11. júna 2013 o 09:35

  @an3da ja tak rozmýšľam, že kde bývaš, keď máš už hrášok, lebo môj ešte len kvitne a tekvice majú tak 10 cm (rastlinky, nie plody), mrkva ledva kuká zo zeme, až keď som pozrela Tvoj profil, je mi to jasné......takú novú zeleninku by som si dala...
  @zareaguj
 • an3da - fotkaAn3da 11. júna 2013 o 09:39

  @samanka , dnes asi odtrhnem aj tekvičky, nech sú aj baby, tj maličké, ale najprv sa dám znovu do boja s burinou a ked by mi niekto ponukol pomoc - veru by mi vyhovovalo...
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatar2010 16. júna 2013 o 13:59

  Varit? skoda mladeho hrasku, co tak salat ?


  @zareaguj
 • an3da - fotkaAn3da 16. júna 2013 o 15:02

  no, @2010 , môže byť - ja som sa zasýpala hráškom kým som lupkala, tj. hockedy bolo z hrsti do huby, mňam taký sladučký...
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist