Finále súťaže o kávovary a novinky na Vareche (aktualizácia)

redakcia - fotkaredakcia, 30. októbra 2009
Víťaz štvrtého kola

Všetci z redakcie Varechy a receptovej prílohy Pravdy sme boli nadšení z receptov, o ktoré sa s nami podelila Dora. Diskusia o tom, kto získa štvrtý (a posledný) kávovar, sa síce začala tradične búrlivo, ale rýchlo sme našli spoločnú reč - niektorý z Doriných receptov mal medzi favoritmi každý z nás. Cítiť z nich pravé Taliansko, bohatú osobnú skúsenosť s prípravou, a navyše sú krásne nafotené.

Za víťaza sme určili recept Baklažány na parmský spôsob, alebo jednoducho Parmigiana. Veríme, že autori ďalších perfektných receptov sa nebudú cítiť ukrivdení a rovnako ako my uznajú kvality receptov od Dory.

Popri kávovare sme medzi autorov receptov rozdelili tri pekné knižky od Slovartu. O kulinárske knihy budeme spolu s čitateľmi receptovej prílohy Pravdy odteraz súťažiť kontinuálne každý týždeň. Ak sa nám podarí od sponzorov získať ďalšie zaujímavé ceny, radi ich do súťaže pridáme.

Aktualizácia 3. 11. 2009
Odovzdali sme výhru z tretieho kola

Vážení, tak na tejto fotke je legendárny Zemo, nekorunovaný kráľ Varecholandie, osobne.
Tešilo nás, a dúfame, že Zema tiež.

Ešte nám ostáva odovzdať výhry z druhého (Jolkipalki) a štvrtého kola (Dora). Oboch sme skontaktovali, kávovary sa budeme snažiť odovzdať čo najskôr.
Aktualizácia 12. 11. 2009
Odovzdali sme výhru zo štvrtého kola

Výhru za najlepší recept v poslednom kole súťaže o exkluzívne kávovary si prevzala Dora, na Vareche známa ako vplyvná lobistka v prospech autentickej talianskej kuchyne. Výhru je odovzdal šéf online projektov Perexu Jaroslav Matyáš.

Posledná neodovzdaná výhra je z druhého kola. Jolkipalki sídliaci na ďalekom Spiši ju dostane poštou, takže fotky z odovzdávania sa - žiaľ - nedočkáte.

Novinky na Vareche

Medzi Vareškárov od minulého týždňa pribudlo takmer 100 nových ľudí. V čase písania tohto príspevku je nás 631. Priemerná denná návštevnosť sa tesne priblížila k 2500 unikátnym používateľom, že celý mesiac október bude mať Varecha.sk vyše 60-tisíc unikátnych návštevníkov. Celkom dobré na úplne nový web, nie?

Máme 370 čitateľských receptov, spolu s redakčnými je na Vareche vyše 2100 receptov. Tešiť sa môžete na rýchlejšie rastúci počet videoreceptov, a nebudú to len videá so šéfkuchármi, ale aj také domácke recepty, pripravované z bežne dostupných surovín.

V technickej oblasti je najväčšia novinka v možnosti mazať komentáre pod receptom, zážitkom a v diskusii, ktoré som sám vytvoril. Ak už na Vareche máš nejakú vlastnú vec a niekto k nej už niečo napísal, všimni si malý červený kížik pri každom komentári. Samozrejme, treba byť prihlásený. Veríme, že túto funkciu nebudete zneužívať - kritický názor nie je dôvod na mazanie. Ale ak sa medzi nás votrie nejaký úchylák (na internete dosť bežný jav), bez obáv mažte.
@zareaguj


Diskusia k článku
TOPlist