Deň matiek nielen dnes......

mariaklara - fotkamariaklara, 8. mája 2011
Bolo to vlani, presne pred rokom, čo sme boli na oslavách " Deň matiek ", program bol pekný, detičky spievali, recitovali, tancovali......záver. Pobrali sme sa domov, doma sme si s dcérou sadli za stôl a ja jej hovorím, urobme si aj mi " Deň matiek ", ona a ako? Nuž postavme vodu na kávu, v chladničke je zákusok zo svadby od susedov a máme Deň matiek. Od vtedy, keď prídem k nej alebo ona ku mne, len mrkneme na seba a povieme si, urobíme si deň matiek ? Hneď vieme, čo to znamená, postaviť vodu na kávu a nejaká, hoci len maličká sladkosť. Takto si vlastne pripomíname ( skoro ) každý deň " DEŇ MATIEK ". Už aj moje kolegyne kávičkovú prestávku volajú, " Deň matiek ".
@zareaguj


Diskusia k článku

babinka
pekne ste to vymysleli, potichucky zavidim, byvam vlastne u dcery a na take nieco pri detoch a ostatnych clenoch domacnosti a .... ani si nepamatam, kedy som si s nou sadla ku kave, len tak, bez priveskov a nutnosti komusi cosi urobit = budem to musiet dajako zariadit, ved sme obe matky :)
ola111
To je naozaj milé...,mamy,urobme si každý deň keď len nejakou
maličkosťou Deň matiek,@mariaklara ,tak by to malo byť všade.
janazjarku
My tri sestry a naša nebohá mamka sme zase mávali dva krát do týždňa "tlačovky" v stredu a v sobotu. Otec nám doniesol krčiažťok červeného vlastnoručnej výroby a ušiel :-) boli to krásne časy no žiaľ po smrti mamky zomreli aj tlačovky..
sovka62
Kým sme mali dcéry doma, robievali sme si tématické večery. Niečo veľmi jednoduché z niektorej národnej kuchyne a keďže to bolo iné ako bežná večera, posedeli sme a poklábosili, čo nám srdce ráčilo. Napr. ruský večer, bliny alebo pelmene ako základ, pár chlebíčkov s rybami a na stole samovar s horúcou vodou, k nemu čierno čierny čaj v čajníku, ktorý sa riedil vodou zo samovaru, keksy, maslo, džem, kompót.......... doteraz spomínajú. Teraz si veru do chuti pokecáme len raz ročne, keď sa u nás pred Vianocami zíde ženská časť rodiny a pečieme naraz pre všetky štyri rodiny.
mariaklara
Som rada, že ste si spomenuli niektoré na ten deň u vás, len inak ho voláte.
baculata
Tie roky čo sme s manželom na živnosti naše hádky sme nazvali výrobné porady,už dvadsat rokov sme neustále spolu, takže nič zvláštne. Viem, že tieto riadky su o romantike, ale aj toto patrí k životu, no a na dcéru nedám dopustit, to je iné kafe, len s tým sladkým sme skončili z rovnakých dovodov, len u nej sa mi to zdá neopodstatnené, ale nech sa drží.
hannah22
pekné a milé.... držím palčeky nech Vám to dlho, dlho vydrží.... :))
mariaklara
Včera sme mali opäť " Deň matiek " , bola som totiž na návšteve u dcéry.TOPlist