Zlaté halušky

hubarka35 - fotkahubarka35, 3. novembra 2010

tieto halušky robila asi ešte moja prababka,ked sa upeču vyklopia na misu,vždy sme sa všetky deti zhrkli okolo stola a vyjedali z tej misy,také zážitky dnešné deti asi už nemajú..

6
porcií
30 minút
príprava
30-40 minút
na 180 °C

Suroviny

 ,alebo lieskovce
 na vymastenie formy
 rozpustené na namáčanie
Cesto:
500 g
 štipka
  na kvások
 vlažné do kvásku
20 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vypracujeme si kysnuté cesto ako na buchty,nechame vykysnut. vymastime bábovkovú formu maslom,z lyžicou odoberáme z cesta halušky namáčame ich v masle.obalime v orechoch,oriškoch zmiešanych s cukrom a hádžeme do formy,kým ju nenaplnime.

  2. 2

    Po upečeni vyklopime na misu,možme servirovat priamo z nej,pekne sa daju haluštičky oddelovat-lepšie sú z lieskovcami.

Diskusia k receptu

23 komentárov k receptu
tak to je urcite velmi dobre, uz som pridala do KK . urobim to s vnucikom , ktory velmi rad pri peceni pomaha a rad si uzdibkava este zo suroveho cesta - takto bude moct jest este teply kolacik ...:-)
Baby dakujem za komentáre,kolko muky,dla toho aká je velká ta forma,sú rozne velkosti,to už máme v oku,nie?može byt i mak,neskúšala som,ale lieskovce sú vynikajuce,lepsie ako orechy,nemusi sa vysypávat forma..,pridám aj foto,no vždy zabudnem,ked to vyklopim,lebo vlkov mám za chrbtom a idú sa krmit...,jasne možme poliat pudingom,alebo polevou...,čo komu chuti..
hubarka35 robila som Tvoje zlaté halušky v sobotu s lieskovcami a boli perfektné. Ani sa nečudujem, že nestihneš urobiť fotku, aj u nás zmizli akoby šibnutím čarovného prútika :-)))
Je to takový zvláštní recept, nikdy jsem o něčem takovém neslyšela.
Kolik zajímavých receptů ještě na té Vareche objevím ? Ukládám si
do KK.
Vdaka Marikasu,tento receptik je moc starý,ja si ho pametam od babky,tá od svojej mamy.....ja som u babičky vyrastala..prazdninovala,a slize makove,buchty,vsetko z kysnuteho cesta bolo moje jedlo....
Tak dnes mali u nás premiéru aj so standig ovation. Bolo nečakane u nás všetkých päť vnučiek + dcéra, manžel a ja, no a z tej dávky len sa za nimi zaprášilo tak, ako si to Ty popísala. Ja som držala v rukách misu a oni vyjedali! (Uvarila som k tomu aj vanilkový krém, ale ten ostal, možno neskôr,ako dodatok k večeri.) Ďakujem za krásny nápad.

Pridaj komentár k receptu: