Zelerový šalát
Zelerový šalát

Zelerový šalát i nátierka

babinka - fotkababinka, 15. januára 2018
Zelerový šalát i nátierka
Foto: babinka

Hľadala som voľačo na odľahčenie po sviatkoch a aj keď som počula o zelerovom šaláte - veľmi mi zeler nevonia. Až keď som sa dopátrala nie na internete, ale od manželovho kamaráta jeho špecialitu, ktorou prekvapoval návštevu. Tak som to skúsila urobiť a ochutnať. A viem, že mám zas voľačo nové, čo budem robiť doma aj tu aj tam :)

15 minút
príprava

Suroviny

 (alebo biele)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zeler i mrkvu postrúhame najemno, pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu, soľ a korenie. Asi dve polievkové lyžice na jeden stredný zeler dáme worcestrovú omáčku a na záver majonézu. Ťažko určiť množstvá, lebo zeler je rôznej veľkosti, k strednému dať celu fľašu cca 400 ml majonézy a dve mrkvy normálnej veľkosti a jednu strednú cibuľu. V tejto chvíli je všetko hotové.

  2. 2

    Ak je zeler starý a suchší, namočila by som ho pred spracovaním do vody, pripadne do citrónovej vody. Keďže cela príprava trvala 15 minút, zeler nezmení farbu. Do hotového možno nakrájať aj kúsok jablka či podľa chuti kyslú uhorku, ale keďže sa jedna o čerstvý šalát, konzervy podľa vlastného uváženia.

  3. 3

    Šalát je možno podávať samostatne alebo k mäsu, vynikajúco chutí na chlebíkoch či jednohubkách - s patričnou ozdobou.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tento salát dělávám, spíš mám opačný efekt, přebytek tekutiny. Někdy použiju zakysanou smetanu půl napůl s majonézou, někdy jen zakysanou smetanu. Svěží dobrota, klidně jen s kouskem pečiva. Rychlá svačinka, pohoštění. Dobrý recept.
@Babinka (15.1.2018 14:39)
Už jsem ji dělala, ale vrátila jsem se zpět k vajíčkové. Dělám si domácí vajíčkovou majonézu z celého vejce a oleje. Stejně tak jsem zkoušela majonézu z bílku a oleje - výkonným mixerem nebo tyčovým, také je dobrá. Ty vysoké otáčky jsou potřebné, v ruce umíchat nezkoušejte. Klasickým postupem rukou jde umíchat jen žloutek s olejem.