Vyprážaný camembert

tassiedevil - fotkatassiedevil, 5. mája 2015

Klasika, ktorá nikdy nesklame... pokiaľ nevytečie...Tento spôsob prípravy sa mi najviac osvedčil, bez ohľadu na to aký syr použijem na vyprážanie...doposiaľ nikdy nesklamal.. pre tých menej skúsených doporučujem skôr experimentovať len s tvrdými syrmi a ked si metodu osvojíte tak môžete skúšať aj tie mäkšie....

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Syr narežeme na plátky, najlepšie medzi 10 a 15 mm....

    Vyprážaný camembert - obrázok 1
  2. 2

    Pripravíme si všetky suroviny na obaľovanie. Syr namočíme najskôr do mlieka, toto je dôležitý krok, aby syr navlhol, potom obalíme múkou, oprášime a namočíme do vajca a potom dôkladne obalíme strúhankou a dobre popritláčame strúhanku na syr a zbytok strúhanky otrasieme a obalený syr položíme na papierom vyloženú tácku, tak aby sa nám syr jeden druhého nedotýkal . Pokiaľ zbadáme, že syr nie je niekde úplne obalený v strúhanke, tak tú časť namočíme opäť do vajca a znovu do strúhanky. Celý proces robíme za pomoci vidličky, aby sme prstami syr nechytali, lebo sa nám suroviny lepia na prsty a tým poškodíme vlastne obal a tam nám potom syr vytečie, syr môžeme chytať prstami už len v poslednej fáze obaľovania, ked sa nám už strúhanka nalepila na vajce. Obalený syr vložíme na 15-20 min. do mrazničky... Vyprážame v teflonovej alebo keramickej panvici na horúcom oleji asi 175 stupňov C. 1-2 min. pokiaľ nám strúhanka nechytí peknú zlatistú farbu. Ked nám už spodok chytil farbu, potom syr opatrne otočíme. Pri vkladaní do oleja používame kuchynské kliešte, aby sme obal nepoškodili. Dôležité je tiež, aby sme mali v panvici hodne oleja, aby syr bol úplne ponorený v oleji. Nedávame veľa kusov naraz do panvice, lebo sa olej ochladí... ja dávam len po jednom... P.S. Používame len kvalitnú strúhanku, nie tú z gumených rožkov....

Diskusia k receptu

37 komentárov k receptu
tiež obaľujem syr 2x a dávam do mrazničky, ale funguje to aj naopak, prišla som na to náhodou... ja kupujem celú tehlu, nakrájam na porcie, zabalím do fólie a dám do mrazáku, raz som potrebovala narýchlo niečo uvariť a voľba padla na vysmážaný syr, tak som ten na kosť zmrazený syr obalila a vysmažila, bol výborný... takže ide to aj naopak ale treba ešte dodať, že treba používať kvalitný tvrdý syr, pretože tie všelijaké náhražky nie sú k ničomu...
mäkké syry treba určite pripravovať tak ako ty píšeš, ja občas aj plním napr. orechmi, hríbami a pod.
Oblubene jedlo mojich cias studentskych a k tomu kopec tatarky!
Aj tento technologicky postup vyskusam. mne potvora syr skoro vzdy vytecie a potom vyjedam panvicu.
@evusik , samozrejme súhlasím s tvojím komentárom,funguje to tak isto, je dôležité, aby ten syr bol čím najviac studený, kým sa obal upečie tak syr vo vnútri zmäkne, to je celá veda....tak ako vravíš, s tými náhražkami, to je strata času... :)
Vyprážaný camembert je veľká lahôdka,dávno sme nemali. Pridal si dobré rady, ja zasa 5*, lebo si zaslúžiš. 1-hviezdičkových hrdinov nerieš, škoda nervov, skúsim poslať TS, pekný deň!
Kde su tie casy,ked sa z kupaliska Rovno chodilo do kozacka na vyborny vyprazany syr plneny sunkou.S tatarkou a hranolkami.S tym schladenim syra je vyborny napad.Camembert je vynikajuci naplneny brusnicovym lekvarom a vyprazeny.Skus,*****
super,minule som vyprazal gorgonzolu a mozzarellu-skuste.je to tak,obalit dobre zachladeny syr(ja ho este prekrajam na mensie kusy-take obdlzniky) a rychlo vyprazit vo velkom mnozstve oleja.
No všechno už bylo řečeno .Jen Vám povím ,že největší konzumenti smaženého sýra jsou Poláci .Těch smažáků jsem v restauraci na přechodu do Polska v Harachově dělal až 60 porcí za oběd .Měl jsem je obalené a v lednici a žádný nevytekl .Je to o dobrém obalení a třeba se to nebude někomu líbit ,ale obaluje se dvakrát a pak jak píše @radox1 hodně oleje a rychlé smažení a jak se začne nafukovat ven s ním a servírovat .Ty plněné šunkou jsou tady pořád hodně oblíbené včetně Hermelínu .Máš to kamaráde milí pěkné přidám Ti hvězdičky .
no toto bude môj posledný pokus na vysmážaný syr:), moji chlapi ho majú radi a ja ho nerada pripravujem, kvôli tečeniu som schopná ho vyhodiť cez zavreté okno,
no tento camembert sa mi páči, aj mi chutí, no uvidíme, potom sa ozvem:)
@elysa 2x obaliť, potom do mrazáku. Vyprážať vo fritéze alebo vo väčšom množstve rozpáleného oleja aby bol úplne ponorený, akonáhle sa začne nafukovať, tak šup s ním von...robím tak už roky a ani raz mi nevytiekol.
vďaka @kimlo ja vždy poviem naposledy a urobím to znova, raz sa to musím naučiť:), veľa som toho zdokonalila podľa rád na Vareche, samozrejme aj pred Tým to bolo dokonalé- takmer:)
Příteli milí ještě jedno jsem zapomněl a to ,že strouhanku je potřeba mít stále přesátou .Nejhorší je ,když jsou žmolky a nabalíš je ,protože ty se potom odlupují a dělají neplechu .Zdravím Tě moc a přeji nám spoustu dalších receptů.
Dobře rád vyhovím jen od zítřka jsem zase v kuchyni mám tam nějaké akce ,které musíme se ženou zajistit a pak ho hned udělám ,aby byl i s fotkou ,dneska dá takovou roládu bez rolování .Tak se potom mrkni Ahojky zdravíme .
viackrát som písala,možno nie všetci si to čítali,náš syr "kravička"má ho Jednota udený aj neudený,aj za dobrú cenu,sa nikdy "nerozteká"klasický obal"ja ho prekrojím šikmo na dva trojuholníčky,je to minútka...aj z mrazničky sa dá obalený použiť a je to rýchle jedlo..
z troch kúskov som vypražila dva a podaril sa jeden:-) ten druhý sa nafúkol a praskol, všetko som dodržala:-( na chuti mu to neubralo, budem skúšať ďalej...aspoň ten podarený:Pridaj komentár k receptu: