Výborné broskyne

tothka - bez fotkytothka, 25. novembra 2010
Výborné broskyne
Foto: tothka

Dosť dlho mi trvalo kým som si zohnala formičky na broskyne a tiež kým som dostupné recepty doladila na taký, s ktorým som bola spokojná. Teraz vám ho dávam na posúdenie

15
porcií
120 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

5 ks
10 PL
10 PL
2 PL
1 ks
1/2 malá lyž.
 alebo marhuľový
 na obaľovanie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    60 ks formičkiek - pologule si dobre vymastíme a vysypeme múkou. Celé vajcia šľaháme spolu s cukrom do hustej peny, pridáme múku zmiešanú so sódou, šťavu a postrúhanú kôru z citróna a olej. Cesto lyžicou rozdelíme do formičiek. Nedávame plné, pretože napuchnú. Upečieme v predhriatej rúre pri 180 stupňoch asi 8 - 10 min . Teplé vyklopíme na dosku, pomôžeme si lyžičkou.

  2. 2

    Vychladnuté pologule dobre potrieme džemom a spájame dve dohromady. Necháme chvíľu postáť a pripravíme si do misky broskyňový sirup, do ktorého sme pridali trochu kyseliny citronovej, môžeme pridať aj trošku žltého potrav. farbiva, ale nie je to nutnosť. Ja požívam sirup kupovaný v Lidli v 1/2 litrovej sklenenej fľaške, na túto dávku spotrebujem skoro celú fľašu. Do šálky si dáme asi 1 dcl sirupu a trochu červeného potrav. farbiva.

  3. 3

    Pripravené zlepené pologule dobre ponamáčame v broskyňovom sirupe a štetcom ich ešte potrieme červeným sirupom, aby vzhľadovo pripomínali zrelé broskyne. Pri manipulácii s broskyňami doporučujem použiť gumové rukavice, nakoľko cervená farba urobí svoje s vašimi rukami, dá sa síce na viac krát zmyť, ale lepšie predísť zafarbeným prstom. Keď máme všetky guličky namočené a zafarbené , pogúľame ich ešte v jemnom kryštálovom cukre a ukladáme do papierových košíčkov . Ozdobila som lístočkom zo zbytku poťahovej hmoty a ako stopky som použila klinček /korenie/- je to na vás, čo požijete na prizdobenie

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak a ešte ked´mi povieš,kde si kúpila formičky tak budem nanajvýš spokojná,tiež ho zháňam už roky,je mi nepríjemné si to požičiavať od kamošky,hlavne ked´ich potrebujem do koša na torte,ked´že nemám recept so sódou tak ho vyskúšam dám si to do KK.
danculka,buď taká dobrá a prezraď,kde sa dá zohnať tá formička,práve tento týždeň sme s dcérou spomínali,že by sme to aj skúsili urobiť,ale kde vziať formičku?Ďakujem za odpoveď!