Veľkonočný chren

spisovatel5 - bez fotkyspisovatel5, 22. apríla 2014

Stredne veľký chren očistíme a postrúhame na strúhadle s malými dierkami. Chren môžeme aj pomlieť na mäsovom mlynčeku. Do mletého chrenu dáme kyslú lahôdkovú Zobraziť celý popisStredne veľký chren očistíme a postrúhame na strúhadle s malými dierkami. Chren môžeme aj pomlieť na mäsovom mlynčeku. Do mletého chrenu dáme kyslú lahôdkovú smotanu. Zmes chrenu a smotany trochu osolíme a dáme aj trochu cukru a octu. Všetko spolu zmiešame a môžeme podávať k veľkonočnému jedlu. Prajem dobrú chuť. Tento recept mám od svojej mamy.

15-20 minút
príprava

Suroviny

1  ks
2 tégliky (200 ml)
podľa chuti
pomedzi prsty
1 čl

Online leták

Postup

  1. 1

    Stredne veľký chren očistíme a postrúhame na strúhadle s maličkými dierkami, alebo pomelieme na mäsovom mlynčeku.

  2. 2

    Do postrúhaného, alebo pomletého chrenu vlejeme lahôdkovú kyslú smotanu. Trošku osolíme, pridáme cukor a ocot. Všetko spolu zmiešame a môžeme podávať k veľkonočným jedlám.

Diskusia k receptu

32521_1358865546 - profilový obrázok
lba
lba
Chcem pekne poprosiť, či mi vie niekto poradiť, ako sa dá dosiahnuť postruhany chren udržať suchý aby nebol čierny? Predávajú v AT v sklo poháriky a je pekné biely,veľmi dobrý.Ďakujem.
evanaaa
Tiež si myslm, že tá kyselina ho udržuje bielym, teda citrón, alebo aj ocot...?
32521_1358865546 - profilový obrázok
lba
lba
@rados ť,@evanaaa ďakujem,že ste reagovali,ale ten chren by mal zostať iba suchý a biely,očistiť-postruhat- tajomstvo:-)- uzatvorit do skla.a ja by som prosila vyhradiť to tajomstvo úspechu:-))
2michal
postrúhaný chren sa v potravinárskej výrobe suší vo vákuovej rotačnej sušičke, bez prístupu vzduchu, preto je chren biely, to je celé tajomstvo. Zvyčajne sa pridáva aj oxid siričitý. V domácich podmienkach sa dá pripraviť sušený chren podľa priloženého receptu, kde oxidácii zabraňuje niekoľko kvapiek citróna. Po usušení sa môže pomlieť a vznikne prášok, ktorý sa dá použiť namiesto strúhaného chrenu.
 www.toprecepty.cz/recept/8103-susena-zelenina-jako-koreni...
32521_1358865546 - profilový obrázok
lba
lba
@2michal ďakujem, no ja som myslela nie sušený chren,ja kúpila v AT v sklo poháriku čerstvý postruhaný chren a bol biely a tak zostal do konca.