Tvarohové muffiny s kúskami čokolády

norar - fotkanorar, 3. marca 2012 0:31
Ďalšie recepty »
Tvarohové muffiny s kúskami čokoládyFoto: norar

Recept pre lenivcov...rýchly a úžasný, u nás ide "na dračku". Je ideálny keď sa narýchlo dozviete že príde nečakane návšteva.

15
porcií
10 min
príprava
25 min
na 180 °C

Suroviny

150g
2ks surové
250g
štipka
250g
200ml ,kefír
100ml
1ks
120-130g nasekaná na hrubo
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Na prípravu cesta: vajcia s cukrom vyšľaháme do penista v miske, ideálne metličkou ale postačí aj vidlička. Pridáme všetky ostatné suroviny /okrem čokolády/- múku premiešame s práškom do pečiva - spolu všetko premiešame. Nakoniec pridáme na hrubo nasekanú čokoládu, nemusí byť na varenie, kľudne môžete použiť čo doma nájdete, zbytky valentínskych čokoládok a podobe, môže byť kľudne i horká.

 2. 2

  Cesto vylejeme do formičiek, ja som tentokrát zvolila namiesto klasických muffinových formičiek takéto malé tortičky, jednak sa blížili synove meniny a na foto s lietadielkom je jeho meninová tortička..a už to chcelo zmenu, nie stále košíčky.

  Tvarohové muffiny s kúskami čokolády - obrázok 2
 3. 3

  Dáme do trúby vyhriatej na 180 stupnov a 25 minút pečieme. Kontrolujeme, ale pri tomto recepte ide všetko ako po masle, takže po dopečení vyzerajú muffiny takto

  Tvarohové muffiny s kúskami čokolády - obrázok 3
 4. 4

  Nahrubo nasekaná čokoláda sa vo vnútri trochu rozpije, netreba sa báť pridať hrubšie kusy..nie úplne najemno.Ako jedlý dekor som použila ešte čokoládové hoblinky. Z cesta vyjde cca 12-15 klasických malých košíčkových muffinov. Ostanú dlho chutné a čerstvé, ideálne ku kávičke :)

  Tvarohové muffiny s kúskami čokolády - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist