Tučniaky

kovamo - fotkakovamo, 14. novembra 2011
Tučniaky
Foto: kovamo

Tento receptík vyskúšala spraviť moja 8 ročná dcérka Natálka z kuchárskej knižky Receptíky pre malých kuchárov- hravá kuchárka pre deti. Mala z tučniakov veľkú radosť, lebo sa jej ozaj vydarili.

11
porcií
50 minút
príprava

Suroviny

140 g
50 g
60 g
80 g
2-3 lyžice
1/2

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  V mikroténovom sáčku si rozdrvíme piškóty na jemný prášok a zmiešame s cukrom/ trochu cukru si odložíme na plnku s tvarohom/, maslom a kokosom.Pridáme 2 lyžice mlieka a cesto dôkladne vypracujeme. Cesto vtlačíme do formičky na úle a doprostred urobíme prstom dieru.V miske si zmiešame tvaroh s cukrom.Malou lyžičkou naplníme otvor tvarohom a pritlačíme piškótu.Takto pripravené cesto necháme aspoń 2 hodiny v chladničke.

  Tučniaky - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si bielu polevu a na potravinovej fólii polejeme časť tučniaka.Potom si rozpustíme tmavú čokoládu na varenie s maslom.Tučniaky polejeme z druhej strany.

  Tučniaky - obrázok 2
 3. 3

  Ešte predtým ako čokoláda stuhne prilepíme z oboch strán polovičky mandlí ako krídelká a zobáčik.Na očká použijeme dekoratívne gulôčky. A hotovo, tučniaky sú na svete, bez pečenia , pre deti ako stvorené, to bolo radosti, keď mohla pracovať sama!!!!

  Tučniaky - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Poznám, ale s "alkoholovou" plnkou. Vyzerajú spuprovučko a tvaroh s kokosom neskutočne môžem!!! Natálka je šikovnica šikovná-krásne sú tučniačiky!!! Síce na večer sladké a tučné nemusím(nerobí mi dobre na žalúdok)-ale totoky by som si dala...nádherné sú!
tie sú krásne , mám dojem že u nás budú onedlho , deti sa velmi potešia....