Teriyaki bravčová panenka

honestka - fotkahonestka, 2. júna 2010
Teriyaki bravčová panenka
Foto: honestka

Dufam, ze nazov masa mam spravne uvedeny, tu tento kus masa volame "Pork Tenderloin" (bravčova sviečkova a je to taky jazyček masa). Je vzdy velmi rychlo hotovy a makučky a jeho priprava je preto velmi rychla, lebo ked sa dlho pripravuje, strati svoju štavnatost a chutnost.

2
porcie
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1/4
2  PL
podla potreby
podla potreby
2 PL
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  V tomto recepte vynechame sol uplne, lebo T. štava je slana. Maso pokrajame na koliečka, z jednej strany opečieme, pridame nasekanu cibulku a roztlačeny cesnak, maso prevratime a poukladame na zaklad cibulky. Opecieme spolu 5 minut, prilejeme hotovu terijyaky štavu (ja pouzivam Kikkoman znacku) par minut podusime, aby maslo dostalo do seba štavu, prilejeme 3-4 lyzicky vody s troškou škrobu zalejeme maso a nechame v panvici iba potial, aby sa voda troska odparila a sauce sa spolu prevaril.

  Teriyaki bravčová panenka - obrázok 1
 2. 2

  Nakoniec pridame par hlaviciek brokolice, zakryjeme na 2-3 minutky len, aby sa tato troska preparila a ked dostane krasnu zelenu farbu jedlo je hotove. Najradsej podavame s dusenou ryzou a k tomu sme mali paradajkovo- cibulovy šalat.

  Teriyaki bravčová panenka - obrázok 2
 3. 3

  Jedlo je ozaj velmi chutne a hlavne urobene tak rychlo, ze pokial sa stol niekym inym pripravi k jedeniu je takmer hotove. Cheers a dobru chut!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
vyzerá to výborne, ako všetky tvoje recepty...čím nahradím terijaky šťavu Kikkoman? u nás ju asi nezoženiem...
@enerrgizer , tú omáčku tu zoženieš, zadaj si ju do googlu, máš niekoľko možností kde sa dá kúpiť a nielen v eshopoch.