Tartiflette

fialka1 - fotkafialka1, 5. januára 2014
Tartiflette
Foto: fialka1

Toto jedlo je síce kalorická bomba, no napriek tomu si ho aspoň raz do roka doprajeme. Je to ideálna pochúťka v zimných mesiacoch.

6
porcií
40 minút
príprava
30 minút
na 200 °C

Suroviny

1 kg
700 g
2 ks
400 ml
200 ml na zaliatie
2 ks na zapečenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na kolieska nakrájané zemiaky dáme variť do vody alebo do parného hrnca. Na pánvičke opražíme nadrobno nakrájanú cibulku na oleji. Pridáme na kocky nakrajanú slaninku a opečieme. Na chuť pridáme trošku bieleho vína podla chuti. Túto zmes chvílu povaríme a na koniec pridáme smotanu na varenie. Zmes zo slaninkou niekolko minút varíme.

  2. 2

    Do zapekacej mise naskladáme na kolieska nakrajané a vopred uvarené zemiaky, potom zmes zo slaninkou, a nakoniec opäť zemiaky. Na vrch vrstiev dáme syr na zapečenie. Existuje originálny syr na Tartiflette ale ak ho nemáme môžeme ho nahradiť napríklad plesňovým syrom. Tento syr rozkrojíme tak aby nám vznikli 2 tenšie kolieska. Položíme ho na pokrm plesňou navrch. Nakoniec dáme do rúry zapiecť. Pečieme na teplote asi 200 stupňov po dobu 20-30 minút.

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
@janger hej no nieje to prototyp fit stravy ale tak raz za čas si doprajeme :) ano, ideálne je so syrom reblochon len nedá sa lahko na slovensku zohnať preto som napísala dostupnejšiu variantu

Pridaj komentár k receptu: