Syrová variácia party pečiva

douglas - fotkadouglas, 16. mája 2013
Syrová variácia party pečiva
Foto: douglas

Nahromadili sa nám v chladničke syry - preto som piekla túto syrovú variáciu party pečiva: ★Syrové praclíky★Syrové uzlíky★Syrové krekry★

30 minút
príprava
20-25 minút
na 160-170 °C

Postup

  1. 1

    ★Syrové praclíky:★ Na vál preosejeme múku a sodu bikarbonu.Pridáme maslo, 70g nastrúhaného mäkkého syra, zakysanu smotanu, provensálske korenie, lieskové oriešky a vypracujeme vláčne cesto. Necháme cca 1hod odležať. Z cesta vyváľame pramienky, ztočíme ich do tvaru praclíka. Praclíky ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie a posypeme podľa potreby nastrúhaným tvrdým syrom typu Parmezán. Pečieme dozlatova cca 20 min á 170st.C. Po upečení necháme vychladnúť.

  2. 2

    ★Syrové uzlíky:★ Mlieko dohromady s maslom rozpustíme v hrnci a necháme vychladnúť. Syr najemno nastrúhame. Múku preosejeme, pridáme droždie, vajce, najemno nastrúhaný syr a prechladnuté mlieko s maslom. Vypracujeme tuhšie cesto, ktoré necháme cca 1hod podkynúť na teplejšom mieste. Vykynuté cesto rozdelíme na 6 rovnakých diely. Každý z dielov vyváľame do tvaru kolieska hrúbky cca 3mm, radielkom rozdelíme na 16 trojuholníčkov, ktoré rolujeme od základni k vrcholu. Uzlíky v neveľkých rozostupoch kladieme na plech vyložený pečiacim papierom. Uzlíky potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme semienkami/nasekanými mandľami a nato najemno nastrúhaným tvrdým syrom. Pečieme cca 25min á 160st.C.

  3. 3

    ★Syrové krekry:★ Syr nastrúhame najemno a spolu s maslom, múkou a smotanou vypracujeme cesto, ktoré dáme na cca 5-10min vychladiť do chladničky. Cesto vyváľame na cca 4mm hrúbky a vykrajujeme rôzne krekry tvary. Krekry preložíme na plech vyložený papierom na pečenie. Potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme semienkami.Pečieme cca 20min á 170st.C. Po upečení necháme vychladnúť.

Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Múčne jedlá, Rýchla príprava (do 30 min.)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ńóóóóó´, pekne si sa, @Douglas , pohrajkala s tými syrmi. Takéto mám rada aj ja, väčšinou napečiem viac, dám zmraziť a príležitostne sa výborne "vyťahuje"