Šťavnatý hovädzí steak z mramorovej roštenky

francuzocka - fotkafrancuzocka, 11. marca 2012

Steak je najobľúbenejším jedlom v našej rodine. Vyskúšala som už viaceré druhy hov. mäsa - sviečková, falošná sviečková, roštenka, stehno... No najlepší tip som dostala od mäsiara po objednávke z www.masodomov.sk. Odporučil mi tzv. mramorovanú roštenku - teda roštenku silne prerastanú vnútrosvalovým tukom. Namietala som, že určite ide o starý kus zvieraťa a aj vzhľad mäsa nebol podľa mňa príliš príťažlivý, ale ubezpečil ma, že ak dodržím správny postup prípravy, čaká ma gastron. zážitok. A bol.

4
porcie
20 minút
príprava
5 minút
na 200 °C

Suroviny

600 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Hovädziu roštenku nakrájame na plátky hrubé 1,5 - 2 cm. Mäsko nenaklepávame, len jemne postláčame v rukách.

  Šťavnatý hovädzí steak z mramorovej roštenky - obrázok 1
 2. 2

  Mäso pred samotným naložením do koreninového pácu je dobré nechať odležať aj niekoľko dní pri teplote 0°C. Zabalené vo fólii vydrží aj týždeň, netreba sa toho báť. Potom vložíme mäsko do pácu z oleja a zmesi korenín (použiť sa dá aj hotová zmes, napr. Argentínsky steak) aspoň na 1 deň.

 3. 3

  Steaky vypekáme na rozpálenom oleji na prudkom ohni cca 3 - 5 min. z každej strany, pričom ich viackrát otočíme, podľa toho, aký typ úpravy preferujete. My máme radi médium.

 4. 4

  Podávame napr. s hranolkami či opekanými zemiakmi, ale steaky výborne chutia aj so samotnou naparenou zeleninou, nám sa osvedčila zelená špargľa alebo zelená lusková fazuľka s cesnakovým dresingom (kyslá smotana + cesnak).

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ten steak po prekrojení je viditeľne šťavnatý,chutný.Krásne spracovaný.Takto upravené akékoľvek mäsko mám veľmi rada.No ja som hlavne mäsková.