Špargľa s avokádovými vajcami

amelie - fotkaamelie, 5. júna 2012
Špargľa s avokádovými vajcami
Foto: amelie

Posledný tohtoročný záchvev špargle, navyše krásnej z oblasti Landes, ktorá je ňou preslávená asi ako naše Záhorie. Doma mám ešte paradajky, avokáda, citróny...

2 - 3
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

700 - 800 g hrubá
1-2 ks veľké zrelé
4-5 ks uvarené na tvrdo
2-3 ks
1 ks

Postup

 1. 1

  Cestou z trhu som ešte dokúpila vajcia.

  Špargľa s avokádovými vajcami - obrázok 1
 2. 2

  Odkrojila som drevnaté konce na špargli, ošúpala som ju a pokrájala na asi pätnásťcentimetrové kúsky. Hlavičky som odložila a stonky som dala variť do osolenej vody. Po 25 minútach od začiatku varu som k nim pridala hlavičky asi na päť minút.

  Špargľa s avokádovými vajcami - obrázok 2
 3. 3

  Z natvrdo uvarených vajec prekrojených po dĺžke napoly som medzitým vybrala žĺtky, z paradajok vnútro, avokáda som prekrojila, lyžicou vybrala dužinu a pokvapkala som ju citrónovou šťavou. Polovicu avokádovej dužiny som pokrájala na hrubšie polmesiace, druhú polovicu som rozpučila vidličkou a zmiešala so žĺtkami. Zmes som osolila a ochutila horčicou.

  Špargľa s avokádovými vajcami - obrázok 3
 4. 4

  Naplnila som vydlabané polovičky vajec a paradajok a špargľové klátiky som obložila avokádovými polmesiacmi . Príprava trvala asi polhodinku. Ja som špargľu takto pripravila ako ľahkú večeru s pohárom dobrého ružového languedockého vína, ale výborne poslúži aj ako predjedlo. Navyše má málo kalórií a keby aj , tak sú to zdravé kalórie:-)

  Špargľa s avokádovými vajcami - obrázok 4

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha