Šalát z kyslých sleďov
Šalát z kyslých sleďov

Šalát z kyslých sleďov bez majonézy fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 13. decembra 2018
Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept)
Foto: kvakac

Kto má rád kyslé ryby, tak ten si príde na svoje.

5
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

400 g
65 g
65 g
65 g
65 g
65 g
65 g čerstvá
Koreniny:
1 PL
1 PL
1 PL
1 KL
1/2 KL
100 ml
1/2 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Tú sú pripravené suroviny, mimo cibule všetko sterilizované, z vlastných zásob. Všetky suroviny necháme v sitku, aby nálev odtiekol. Zo zaváraných uhoriek si nálev ešte necháme. Slede krájame asi na 1,5 cm pásy. Ostatnú zeleninu na mixéri krátko rozmixujeme. Cibuľu pred rozmixovaním pokrájame na kúsky.

  Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Všetko dávame do nádoby kde to budeme miešať. Pridáme vínny ocot, cukor, korenie, horčicu, worcesterskú omáčku, soľ a olivový olej. Celé to premiešame. Musí to byť dostatočne mokré, ak nie, prilejeme vodu z uhoriek. Celý šalát tu vlhkosť do seba vtiahne a potom by to ostalo suché. Naložíme to do veľkého pohára a necháme to postať aspoň 12 hodín.

  Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Po tejto dobe máme hotový veľmi dobrý šalát. Pre toho kto má rád kyslú rybacinu je to pochúťka. No a hlavne omnoho zdravšie bez majonézy. Je to niečo podobné ako v Čechách rybí pepřenky, ktoré dostať aj v Lidli. A najhlavnejšie je to po oslavách - života budič.

  Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak toto keď urobím, tak zlatík bude blaženosťou cely bez seba. Veľmi to ľúbi a vďaka tebe už mám aj recept na takéto ryby.
2x haji, kvakac
Do oka mi padla posledná veta. To budem potrebovať na nedeľu ráno, taký života budič. Dám ti adresu. Pošleš mi tak 30dkg, pravda ak by ti zvýšilo. Toto bude môj obľúbený šalát, je tam všetko čo mám rád.
2x haji, kvakac