Hrnčekový makový koláč
Hrnčekový makový koláč

Rýchly makovec fotorecept

kucharecka33 - fotkakucharecka33, 16. júla 2022
Rýchly makovec (fotorecept)
Foto: kucharecka33

Tento recept mám už dávno od mojej mamy, ktorej to posunul môj synovec. Ten ho ako pubertiak robieval so svojou frajerkou. Toľko k Zobraziť celý popisTento recept mám už dávno od mojej mamy, ktorej to posunul môj synovec. Ten ho ako pubertiak robieval so svojou frajerkou. Toľko k jeho príbehu :-) Je naozaj jednoduchý, s dozorom ho zvládne aj môj 8-ročný syn ;-) Občas doň prihodíme kakao, občas lieskovce, hrozienka... Môžete ho potrieť ríbezľovým džemom, čokoládou... Ako len chcete. Mne chutí poliaty čokoládou a posypaný kokosom :-)

30
porcií
25 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1 hrnček
2 hrnčeky
2 kusy
1 sáčok
1 sáčok
1/2 hrnčeka (celý, nemletý)
1/2 hrnčeka
1/2 hrnčeka
Na vymastenie a vysypanie plechu:
Postup

 1. 1

  Zmiešame všetky "suché" suroviny - múku s práškom do pečiva, krupicový a vanilkový cukor, celý mak (prípadne aj lyžicu kakaa) a dobre premiešame.

  Rýchly makovec (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zmiešame "tekuté" suroviny - olej, vodu a vajcia. Do tekutej zmesi po častiach primiešame suchú zmes. (Toto je jednoduchšia verzia prípravy cesta, vhodná aj pre deti ;-) Ak to chcete vyšperkovať, môžete začať tak, že vymiešate cukor s vajíčkami a pridávate múku vymiešanú s práškom do pečiva a postupne ostatné suroviny. Rozdiel v chuti ani konzistencii som nezaznamenala :-) )

  Rýchly makovec (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Všetko dôkladne premiešame. Vznikne redšie cesto.

  Rýchly makovec (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vylejeme ho na vymastený a hrubou múkou vysypaný plech (cca 27x30 cm).

  Rýchly makovec (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Dáme piecť - elektrická rúra 180 °C alebo teplovzdušné pečenie 160 °C, cca 20 minút.

  Rýchly makovec (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Po upečení potrieme rozpustenou čokoládou alebo džemom, posypeme nasekanými orieškami alebo strúhaným kokosom... My sme tentoraz zvolili čokoládovú polevu a sladkú farebnú posýpku. Uvarte si k nemu šálku čaju alebo kávy a... dobrú chuť! :-)

  Rýchly makovec (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

farbuska
Naozaj jednoduchý koláčik, ktorý však vyzerá chutne. Myslím, že teraz v lete sa doň pokojne dajú zakomponovať aj kúsky čerstvého ovocia. Iste recept rada využijem. Vďaka zaň.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia