Rýchla zdravá večera

staja - fotkastaja, 11. januára 2014
Rýchla zdravá večera
Foto: staja

Mám rada ľahké zeleninové večere, v lete vyhrávajú šaláty z čerstvej zeleniny, ktoré si kombinujem z produktov vlastnej záhrady a nášho trhoviska, a v zime sa musím uspokojiť s ponukou obchodov. Často je to niečo teplé, krátko zapečené v rúre.

2
porcie
20 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1 ks
8 ks
8 ks
8 ks
4 - 8 ks
1/2 ks
1
trochu

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Očistíme si ružičkový kel a vhodíme ho do hrnca s vriacou mierne osolenou vodou, kde sa bude variť aj brokolica. Medzitým si ju očisíme a rozoberieme na menšie kúsky a po 5 minútach varenia ju pridáme k ružičkovému kelu. Varíme ďalších 5 minút. Pripravíme si zapekaciu misku, postriekame ju trochu olivovým olejom a zľahka posypeme strúhankou (ja svojou domácou). Zatiaľ zlejeme vodu z uvarenej brokolice a necháme ju odokrytú trochu vychladnúť. Dáme si vyhriať rúru na 180°C.

 2. 2

  Medzitým "prekutráme" chladničku, čo všetko by sa nám na zapekanie hodilo zo zásob a keď ja som to rozložila na linku, vytiahla som aj druhú zapekaciu misku, lebo hrozilo nebezpečenstvo, že pri zapekaní mozarellu budem zoškrabávať z dna rúry. A potom to išlo už rýchlo, takto si to naskladáme:

  Rýchla zdravá večera - obrázok 2
 3. 3

  Brokolicu prekrojíme na menšie kúsky, ružičkový kel na 1/4, na to šampiňóny na plátky. Jemne pokvapkáme olivovým olejom, prípadne prisolíme a posypeme obľúbenými bylinkami. Mala som veľké tučné grécke olivy, tie pokrájame na kolieska, kápiu a sušené paradajky na prúžky a finále: mozarella na plátky. Trochu oleja zo sušených paradajok, posolíme podľa chuti a šup s tým do rúry, už je vyhriata na 180°C a zapečieme 20 minút. Pôvodne som to nechcela ani dokumentovať, ale samej sa mi to páčilo aj na pohľad, tak som to šikovne odfotila. V detaile to vyzeralo takto: lákavo.

  Rýchla zdravá večera - obrázok 3
 4. 4

  A zapečené s kúskom domáceho chlebíka - celozrnný ovsený od Iva63, - krásne to voňalo a hoci manžel mal takú "chlapskejšiu" večeru, vypýtal si aj z mojej zeleninky a pochválil. Nie je to žiadna novinka, mnohé z vás si to určite tiež takto podobne vykombinujú, ale snáď ako inšpirácia, keď nám nič nenapadá alebo sa nám nechce vymýšľať.

  Rýchla zdravá večera - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Mám rada takto pripravenú zeleninku,plus tu krásnu farebnosť,ktorá láka aj oko.