Rádoby Sacher torta

mlsalka - fotkamlsalka, 3. februára 2013
Rádoby Sacher torta
Foto: mlsalka

Nie úplne podľa mojich predstáv, ale nabudúce to vylepším - viac cesta, menej džemu.

8
porcií
60 minút
príprava

Suroviny

Marhuľový džem:
1 hrnček
1/4 hrnček
1/4 hrnček podľa potreby
Cesto:
3 hrnček
2/3 hrnček
4-5 PL
Poleva:
2 ks zrelé
0,5 hrnček
1/3 hrnček
 podľa potreby
 podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Marhuľe dáme namočiť (mala som tie sušené z obchodu, namáčali sa celú noc). Potom ich rozmixujeme s citrónovou šťavou, vodu pridávame podľa potreby. AK robíte tortu vo forme s priemerom 18cm ako ja, stačí spraviť džem z pol dávky.

 2. 2

  Vlašské orechy pomelieme, zmiešame s kakaovým práškom, štipkou soli a pridáme med. Medu dáme toľko, aby to bolo dosť sladké a aby sa cesto po pritlačení trochu lepilo. Keď je hotové, jednu polovicu utlačíme jemne do vystlanej formy a na to dáme džem z bodu 1. Dáme do chladničky na 2 hodiny. Potom dáme zvyšok cesta navrch a znova dáme do chladničky. Zatiaľ si spravíme polevu.

 3. 3

  Avokádo rozmixujeme s datlami a pridáme kakaový prášok. Ak to nie je hladké pridávame postupne po 1 PL vody, až kým nezískame krém. Nesmie to byť tekuté, aby to na torte držalo. Tortu vyberieme z chladničky a vyberieme z formy. Nechala som ju na spodnom diele formy, lebo neviem ako by som to vyberala. Polevou natrieme boky aj vrch torty a dáme stuhnúť.

  Rádoby Sacher torta - obrázok 3
 4. 4

  Nabudúce spravím dvojitú dávku cesta, aby bola torta vyššia. A tiež sa na ten džem druhá časť cesta zle ukladala. Takže odporúčam, keď si vo forme utlačíte prvú polovicu cesta, vyberte a odložte ju. Potom utlačte druhú časť cesta a spravte tortu.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
toto sa mi páči... pozrela som si aj pár iných tvojich receptov, zaujali ma veľmi, tak ich idem preštudovať všetky, inšpirácia sa zíde...
Vraj nevydarená,ale fotečka vyzerá lákavo a chutnúčko,len tak dalej aby sa nám tu slinky zbiehali.Uložený a dakujem za rcp.

Pridaj komentár k receptu: