Pytliacka paštéta

emdy - bez fotkyemdy, 17. februára 2013
Pytliacka paštéta
Foto: emdy

Dnes keď si prečíta človek zloženie kupenskej paštéty naskakuje husia koža.... mechanicky separované mäso, báder a o éčkach ani nehovorím.... preto pridávam tento recept

20
porcií
300 minút
príprava
240 minút
na 95 °C

Suroviny

1 kg
1 kg
0,5 kg
1 ks
4 ks
4 ks
40 g
30 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mäso a pečeň umyjeme a pokrájame na pásiky /cca 2cm v priemere/ Dáme variť do hrnca spolu s bravčovými kožami, cibuľou, cesnakom, čiernym pivom, korením a soľou. Varíme pri nízkej teplote cca 95 stupňou 4 hodiny.

  2. 2

    Necháme vychladnúť. Rozvarené mäso spolu s cesnakom a cibuľou rozšľaháme v kutri do jemnej konzistencie. Konzistenciu paštéty určuje to, koľko prídáme vývaru do mixovania.

  3. 3

    V prípade potreby naplníme zaváracie poháre a zavaríme, alebo hneď servírujeme.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
tak s tou pastetou v obchodoch uplne suhlasim, okrem husacej koze sa mi este aj dviha zaludok, videla som video ako sa robi separat, vyroba salama a pod. ja uz taketo veci vobec nekupujem, co sa tyka tej molekuly, tak isto je to aj s pokrmovymi tukmi, ale to je ina kapitola, tato pasteta je ine kafe :-)
ja mám paštéty veľmi rada, ale kupované nič moc.... preto tiež robievam domáce paštéty, bravčové alebo kuracie, divinovú som ešte nerobila.... v mrazáku mám ešte nejakého divočáka, to by hádam išlo?