Pečená kačka
Pečená kačka

Pomaly pečená kačica

tejaja - bez fotkytejaja, 4. augusta 2023
Pomaly pečená kačica
Foto: tejaja

Chutná pečená kačica, s ktorou nie je veľa práce, stačí čas.

10 minút
príprava
300 minút
na 150 °C

Suroviny

1 ks

Postup

 1. 1

  Kačicu dobre zvonku posolíme a votrieme do nej rascu.

 2. 2

  Kačicu uložíme do pekáča prsíčkami nahor a podlejeme vodou do výšky asi 2 cm.

 3. 3

  Celý pekáč s kačicou dôkladne zakryjeme alobalom. Použijeme viac pásov, ktoré sa budú trocha prekrývať, aby nikde nezostala medzera a počas pečenia sa voda nevyparila.

  Pomaly pečená kačica - obrázok 3
 4. 4

  Dáme do rúry a pečieme na 150 °C 5 hodín. Počas pečenia rúru neotvárame, kačicu neodkrývame, proste necháme ju pomaličky sa piecť.

 5. 5

  Po 5 hodinách kačicu vyberieme. Kačica bude krásne upečená, šťavnatá, na porciovanie nepotrebujeme nôž, porcie pekne oddelíme aj prstami. Kúsočky mäsa, ktoré ostanú na kostre, oberieme a použijeme na rizoto.

  Pomaly pečená kačica - obrázok 5
 6. 6

  Šťavu z pečenia precedíme a podávame zvlášť, každý si podleje podľa svojej chuti.

Diskusia k receptu

evanaaa
A ten alobal sa ku koncu neodstráni, aby sa ešte viac zapiekla? Ja už mám iný spôsob, ako ju piecť, rozpolím ju a ona sa lepšie prepečie, nemusím ani obracať, tiež ju na hodinku zakryjem, ale potom dám alobal preč a pečiem bez neho. Rascu nedávam, nechýba nám tam, ale viem, že veľa ľudí dáva, celú.......
tejaja
@evanaaa (5.8.2023 18:29)

Za 5 hodín pečnia sa koža pekne zapečie aj pod alobalom. Ale ak ju chcete mať tvrdšiu, nič vám nebráni nechať ju pár minút dopiecť bez alobalu.
Vždy pečiem celú kačicu, nikdy ju nepolím, je šťavnatejšia, nevytečie toľko.
Tu sa kačica tiež neobracia, píšem to, že kačicu neodkývame počas celého pečenia, ani rúru neotvárame, natož aby sme ju otáčali.
Vyskúšajte raz a uvidíte ten rozdiel.
kuko95
Spravil som podľa teba a ešte dojedam...strašne veľa masti som mal tak som uvarené zemiaky tým zalial .s pivom alebo vínom bomba :)