Pizza s grilovanou zeleninou (zo špaldovej múky)

pupavaPupava, 23 ročná žena, Nitra, 1. júla 2014 16:30
Ďalšie jej recepty »

Pizza s grilovanou zeleninou (zo špaldovej múky)Foto: pupava

Milujem pizzu a milujem grilovanú zeleninu. Tak som sa rozhodla tieto dve veci spojiť a keďže bielu múku nevyužívam, použila som špaldovú. Výsledok je viac než super! Množstvo surovín vystačí na dve pizze.

45 min
príprava
15 min
na 200 °C

Suroviny

Cesto:
600 g
1 kocka
0,5 ČL
0,5 ČL
1 PL
1 hrnček
Pesto:
4 ks
4 ks
2 strúčiky
Vrch:
podľa chuti
podľa chuti

Postup prípravy

 1. 1

  Najprv si urobíme cesto. Suché suroviny (múka, cukor, soľ) zmiešame s droždím a až potom k nim pridáme vlhké suroviny. Všetko poriadne zmiešame. Ak máte problém s prílišnou lepivosťou - môžete pridať múku, mne ale z tohto množstva vyšlo cesto krásne. Necháme bochník cesta odležať cca 40 minút.

 2. 2

  Zatiaľ si vyrobíme pesto. Čerstvé paradajky dáme do horúcej vody, aby nám z nich šla šupka ľahšie dolu - následne šupku odstránime a paradajky nakrájame na malé kúsky a dáme si ich do misky. Zachováme aj šťavu, ktorá z nich počas krájania vytiekla. Sušené paradajky pokrájame a pridáme k čerstvým. Mixneme ponorým mixérom (nie však dlho, skutočne len chvíľu, nechceme od nich, aby sa stali úplnou tekutinou, doslova raz-dvakrát na sekundu stlačíme tlačítko na mixéri). Na panvici s trochou olivového oleja trochu opečieme pretlačený cesnak a šupneme ho do paradajok. Potom už len pridáme bylinky, soľ podla chuti. Poriadne premiešame.

 3. 3

  Zeleninu, ktorú budeme dávať na povrch si nakrájame (cuketu i paradajky na plátky). Zaradím sem i šampiňóny, lebo som ich robila rovnako, i keď nie sú zelenina. Pokrájame si teda všetko na plátky a potrieme zmesou olivového oleja a sladkej papriky a chvíľu grilujeme z oboch strán.

 4. 4

  Keď máme hotové cesto, rozdelíme ho na polovicu a vyvaľkáme (respektíve ponaťahujeme) ho tak, aby bol z neho kruh. Cesto vôbec nemusí byť hrubé. Pozor ale, aby nebolo ani príliš tenké. Položíme vyvaľkané cesto na plech s papierom na pečenie. Potrieme ho rovnomerne pestom, poukladáme naň grilovanú zeleninu. Ak máte chuť, môžete pridať aj syr.

 5. 5

  Trúbu nastavíme na 200°C a plech umiestnime nízko. Ohrev môže byť zvrchu i zospodu. Na tomto mieste ho necháme asi 10 minút. Po desiatich minútach premiestnime plech vyššie (asi do polovice) a necháme opiecť ešte 5 minút. Vyberieme a môžeme posypať ešte rukolou. Dobrú chuť! :)

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist